Home > Novinky > J.T. Bø: Mrzelo by mě, pokud by mě porazil zrovna Loginov

J.T. Bø: Mrzelo by mě, pokud by mě porazil zrovna Loginov

Johannes Thingnes

Johannes Thingnes Bø odjíždí z Pokljuky spokojený a ve žlutém trikotu. Suverénně opanoval sprint, náskok si udržel i po stíhačce. A jeho nejvyrovnanějším soupeřem v těchto závodech překvapivě nebyl Martin Fourcade, ale Alexandr Loginov.

Odpustit doping není snadné

Rus Alexandr Loginov, kterému se zastávka v Pokljuce povedla nad očekávání, platí v biatlonovém světě za kontroverzní postavu. Do Světového poháru se vrátil v sezóně 2016/2017 poté, co si odpykal svůj dvouletý trest za použití dopingu. Proto na jeho nynější úspěchy reaguje i Johannes Thingnes Bø poněkud rozpačitě.

Loginov je známý tím, že i když zajede velmi dobrý závod, radost nedává zvlášť najevo a i na stupních vítězů se tváří spíše zachmuřeně. Má snad problém s přijetím u ostatních biatlonistů? Bø si o tom myslí své: „Je to složité, pokud jste se v minulosti uchýlili k dopingu, ostatní k vám budou těžko přihlížet se stejným respektem, jako tomu bylo dříve. Především pokud se jednalo o užívání erytropoetinu, to prostě nejde jen tak zapomenout. Je na něm znát, že toho lituje. A já doufám, že lituje, protože užívat erytropoetin je to nejhorší, co můžete ve sportu udělat. Pro nás není snadné mu to odpustit.“

Ve stíhacím závodě spolu právě tito dva sváděli boj o vítězství společně s Francouzem Quentinem Fillonem Mailletem. Rus však v posledním stoupání upadl a připravil se tak o několik vteřin. „Když jsem vyjížděl ze střelnice a viděl jsem, že vedle mě je Loginov, myslel jsem si, že ho dokážu porazit. Bylo by pro mě nepříjemné, pokud by zvítězil Loginov. Ve sportu ale platí pravidlo, že až si odpykáte svůj trest, můžete znovu závodit. My ostatní to musíme respektovat. Jsem rád, že se mi povedlo ten závod vyhrát,“ dodal vedoucí muž Světového poháru.

Zdroj: matchtv.ru
Hlavní foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

One thought on “J.T. Bø: Mrzelo by mě, pokud by mě porazil zrovna Loginov

  1. Jasně že by ho mrzela porážka od usvědčeného dopingového hříšníka. Za doping má být jediný trest: vyloučení navždy!! a vymazání všech!! předchozích výsledků. Bez pardonu. A padni komu padni.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *