Home > Novinky > Jednou to muselo přijít. Zklamaný Bjørndalen se na olympiádu nepodívá

Jednou to muselo přijít. Zklamaný Bjørndalen se na olympiádu nepodívá

Ole Einar Bjørndalen

Nejen českému biatlonu bude na Zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu chybět největší celebrita. Ole Einar Bjørndalen nesplnil nominační kritéria a výjimky se od šéfů norského svazu nedočkal.

Jsem zklamaný

Za pár dní 44letý Ole Einar Bjørndalen toužil po účasti na sedmých hrách v řadě. Krom svého debutu v Lillehammeru roce 1994 pokaždé odjížděl minimálně se dvěma cennými kovy. Celkem osmkrát se stal olympijským vítězem.

Fenomenální sbírku už zřejmě nerozšíří. „Jednou to muselo přijít,“ řekl Bjørndalen norské TV 2. Zároveň odpověděl na otázku, zda je zklamaný. „Jsem. Myslím, že jsem se pro olympiádu mohl dostat do formy.“

Biatlonová legenda má dost možná pravdu. Ve vytrvalostním závodě v Ruhpoldingu Bjørndalen po polovině závodu držel čtvrté místo a vypadalo to, že by mohl dosáhnout na potřebné umístění v první šestce. Jenže následné tři trestné minuty ho poslaly do páté desítky.

Bylo by to nefér

Bjørndalen měl tu smůlu, že šest jeho krajanů kvalifikační kritéria splnilo. Henrik L’Abée-Lund a Erlend Bjøntegaard se během aktuální sezóny vešli dvakrát do elitní desítky, Bjørndalen byl jen dvakrát 18.

„Posíláme na hry velmi silný tým. Přeji mu jen to nejlepší,“ říká sympaticky Ole Einar. Zároveň ještě neví, jestli bude pokračovat i v příštím ročníku. „Po sezóně si to musím vyhodnotit. Zatím jsem se nerozhodl.“

K Bjørndalenově olympijské neúčasti se vyjádřil i sportovní ředitel norského svazu Odd Bjørn Hjelmeset. „Bylo to strašně těžké rozhodnutí, hodně jsme o tom diskutovali. Bohužel však nesplnil kritéria, na kterých to všechno musí stát.“

Podle zákulisních informací Ole Einar Bjørndalen rozhodnutí svých nadřízených akceptoval, ale vyjádřil nesouhlas právě kvůli rostoucí formě.

Tu bude moct zužitkovat alespoň na Mistrovství Evropy v Ridnaun, které začíná 24. ledna. A pak se možná vydá do Pchjongčchangu podpořit svou manželku Darju Domračevovou.


Předběžná norská nominace pro ZOH 2018

Muži: Lars Birkeland, Erlend Bjøntegård, Tarjei Bø, Johannes Thingnes Bø, Henrik L´Abée-Lund, Emil Hegle Svendsen

Ženy: Marte Olsbuová, Synnøve Solemdalová, Ingrid Tandrevoldová


Zdroj: TV2.no
Foto: Ole Einar Bjørndalen (Autor: Petr Zbranek)

2 thoughts on “Jednou to muselo přijít. Zklamaný Bjørndalen se na olympiádu nepodívá

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *