Home > Novinky > Šest jmen z olympijské nominace je jasných. O dalších rozhodne Antholz

Šest jmen z olympijské nominace je jasných. O dalších rozhodne Antholz

Lukáš Kristejn

Více než polovina biatlonové nominace pro Zimní olympijské hry v Pchjongčchangu je známá. Trenéři už dali jistotu třem mužům a třem ženám. Ještě jim zbývá vybrat dva muže a tři ženy.

Pod pěti kruhy budou startovat ti nejlepší ze Světového poháru. Mezi muži se tedy představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec a Michal Šlesingr. Mezi ženami dostávají důvěru Veronika Vítková, Eva Puskarčíková a Jessica Jislová.

„Jde o naše nejlepší závodníky. Svoji formu ukázali jak v individuálních závodech, tak jako členové štafet,“ komentoval výběr pro biatlon.cz šéftrenér Ondřej Rybář.

Velmi blízko má k nominaci i Markéta Davidová, která se rovněž osvědčila jako členka štafety. „Lepší holky než ty, které jsme postavili do štafety, nyní nemáme,“ pronesl kouč žen Zdeněk Vítek.

Zbývalo by tak obsadit dvě místa, o která se uchází Veronika Zvařičová, Lucie Charvátová a Lea Johanidesová.

Složitější je situace u mužů. O dvě místa se pere hned pět závodníků. Za normálních okolností by jedno z nich asi zabral Jaroslav Soukup, ale v jeho neprospěch hraje zdraví. Po vysokých horečkách ještě dobírá antibiotika. „Má zkušenosti. Umí závodit pod tlakem, podržet štafetu,“ líčí Rybář to, co naopak hraje pro Soukupa.

Dalšími kandidáty na letenky do Pchjongčchangu jsou Tomáš Krupčík, Adam Václavík, Ondřej Hošek a Lukáš Kristejn.

Václavík s Kristejnem můžou svou nominaci ovlivnit v italském Antholzi, kam spolu s Krčmářem, Moravcem a Šlesingrem odcestují. Pro Lukáše Kristejna to bude letošní premiéra mezi elitou. „Dařilo se mu střelecky, a tak se chceme přesvědčit, zdali má nervy na to, zvládnout i Světový pohár,“ říká Rybář.

Ve čtvrtečním sprintu žen se zase po boku tria Vítková, Puskarčíková a Jislová představí Davidová, Charvátová a Zvařičová.

Po závodech v Itálii trenéři oznámí finální nominaci jak na Zimní olympijské hry v Pchjongčchangu, tak na Mistrovství Evropy v Ridnaun.

Zdroj: biatlon.cz
Foto: Lukáš Kristejn (Autor: Jiří Zaňát)

2 thoughts on “Šest jmen z olympijské nominace je jasných. O dalších rozhodne Antholz

  1. Ale vždyť je to jasné!! Do nominace patří ještě k ženám Davidová, Johanidesová a Zvařičová (Charvátová je – objektivně vzato – už dlouhodobě nespolehlivá) a k mužům Hošek a Kristejn (ten za IBU Cup); Soukup mě bohužel nepřesvědčil a navíc není jisté, zda bude do OH zdráv. Mordovat závodníky na poslední chvíli jedním nominačním závodem je nesmysl a může to být kontraproduktivní: někdo na tom nechá duši, úplně se vyřídí a už nebude ten výkon schopen zopakovat.
    P. S.: Soukupa by mi bylo líto, mám ho osobně moc rád, ale letos hovoří výsledky proti němu. A úvahy o nasazení Koukalové extra do štafety žen byly zcestné; takové riziko by si nikdo z trenérů nevzal na triko (riskoval by nejenom výsledek, ale i zdraví Koukalové a hlavně pověst českého biatlonu).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *