Home > Téma > Johannes Bø má unikátní hodinky za miliony. Před Moravcem je nejprve tajil

Johannes Bø má unikátní hodinky za miliony. Před Moravcem je nejprve tajil

Všimli jste si během závodů hodinek, které zdobí ruku Johannese Thingnese Bøho? Jde o unikátní hodinky Richard Mille, které nosí jen několik vybraných sportovců.

Hodinek na ruce Johannese Thingnese Bøho si při první příležitosti všiml Ondřej Moravec. „Nepasoval bych se do role znalce hodinek, ale nosím je a je to věc, které si u lidí všimnu. Viděl jsem už v Hochfilzenu, že je má, předtím jsem na to narazil na webu,“ upřesňuje Moravec.

„Psal jsem mu, ale nechtěl mi to prozradit. Petr Slavík pak ale našel fotku, ze které to bylo jasné,“ říká český biatlonista.

V lednu potvrdil spolupráci se švýcarskou společností i samotný Bø. „Konečně můžu oznámit, že jsem novým členem rodiny Richard Mille. Jsem hrdý, že můžu v dalších letech reprezentovat tu nejlepší značku hodinek na světě s vlastními lehkými hodinkami v norských barvách,“ napsal Nor na své sociální sítě.

Jde o model RM 67-02, který nosí třeba i pilot formule 1 Kimi Räikkönen, sjezdař Alexis Pinturault či výškař Mutaz Essa Baršim. Norská televize NRK vyčíslila cenu hodinek na 1,4 milionu norských korun, což je na české koruny zhruba 3,4 milionu.

„To je podle mě ještě lepší, než že Dorothea Wiererová létá na závody helikoptérou,“ usmívá se Moravec, ale jedním dechem dodává „Neberu to jako zhýřilost. Cena je závratná, ale on není člověk, který by byl nějakým bohémem.“

Bral by Ondřej Moravec podobné hodinky? „Mně by je asi nedali,“ odpoví pobaveně. „Není to můj cíl a ani nejsem takový blázen, abych si pořídil hodinky v hodnotě auta. Ale pěkné jsou.“

V rodině Richard Mille jsou mimo jiné i fotbalista Didier Drogba, tenista Rafael Nadal nebo Ester Ledecká, tedy velmi úspěšní sportovci. „Johannes je už teď legenda našeho sportu. Nedivím se tomu, že mu vyrobili vlastní edici. Mají ji jen ti, co něco znamenají,“ uzavírá Moravec.

Foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Jaroslav Svoboda)

6 thoughts on “Johannes Bø má unikátní hodinky za miliony. Před Moravcem je nejprve tajil

  1. Není to levné? Já každé hodinky, které nestojí aspoň milion euro, považuju za šunt z tržnice. Ne milion, deset milionů by měly stát! Milion za každý mikrogram bakelitu. Takhle se u naivních lidí vytváří virtuální finanční realita : ). A zaplatí to ti chudáci, co chodí do fabrik a inflace kvůli umělému předražování a generování peněz jako čísel v počítači jim smaže všechny úspory… : ).

   1. “A zaplatí to ti chudáci, co chodí do fabrik”
    Dobrý vtip. Stříli Vám to doprava nebo doleva? 🙂 Máte asi hodně střel na devátou hodinu 😉

 1. Dobrý den,

  je mi líto, že musím reagovat na tento článek.
  Člověk, který něco znamená, je člověk, který věnuje svůj čas, energii, znalosti k tomu, aby pomáhal, lidem, nebo zvířatům, či přírodě.
  Profesionální sportovec a je jedno, jak dobrý a je jedno v jakém sportu, nedělá ani jedno.
  Samozřejmě, pokud jde po tréningu pomáhat do nemocnice, domova důchodců, čistí pobřeží od odpadků, učí děti nebo mládež pět dní v týdnu, tak pak to beru zpět.
  Je vidět, že svět je hodnotově zdegenerovaný.

  1. Souhlasím s Jarouchem! To, že někdo vyhraje nějaký sportovní závod není vůbec důležité. Je to totiž za peníze.!Kolik to stojí stát a potažmo každého daňového poplatníka ani nedomýšlím! Celý ten kolotoč ničemu a nikomu nepomáhá. Skuteční vítězi a hrdinové jsou většinou anonymní.

 2. Marně si lámu hlavu – PROČ tady tenhle článek vůbec je?? Co nám čtenářům tím chce redakce sdělit?? Že by nás chtěla jenom nasrat?? Máme začít škudlit na milionové hodinky? Ale k čemu jsou dobré? Máme si sednout na zadek před nějakou pitomou snobárnou? Chcete nám zošklivit JTB? Odpovězte: co to má znamenat?
  Jinak: souhlasím se všemi předchozími příspěvky – kromě Mira (který je úplně mimo).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *