Home > Novinky > Čtyři kazašští biatlonisté byli vyloučeni z týmu kvůli užití alkoholu. Mezi nimi i týmová jednička

Čtyři kazašští biatlonisté byli vyloučeni z týmu kvůli užití alkoholu. Mezi nimi i týmová jednička

Velmi tvrdé tresty padly po tom, co kazašští biatlonisté na soustředění v Obertilliachu porušili pravidla životosprávy. Tři členové A týmu mají roční stopku, čtvrtý si dokonce nezazávodí čtyři roky.

Kazašská reprezentace se v rakouském Obertilliachu připravuje na mistrovství světa, už ale bez čtveřice mužů. Anton Pantov, Timur Kuc, Vladislav Vitenko a Roman Jeremin museli opustit soustředění po dnešním mimořádném zasedání disciplinární komise Kazašského biatlonového svazu.

Svaz na svém webu zdůraznil nulovou toleranci k porušení životosprávy a konkrétně zmínil užití alkoholu. Na chování kazašských biatlonistů si měl stěžovat i hotel.

Po vyslechnutí trenérů a samotných závodníků rozhodla disciplinární komise o ročním vyloučení z týmu u trojice Kuc, Vitenko a Jeremin. Pantov nesmí Kazachstán reprezentovat dokonce čtyři roky. O případném potrestání realizačního týmu se má teprve rozhodnout.

Vyloučením této čtveřice biatlonistů se rozpadl prakticky celý kazašský A tým. Chybět bude zvlášť třiadvacetiletý Roman Jeremin, jehož maximem ve Světovém poháru je 18. místo. V této sezóně do elitního seriálu vedle potrestaných naskočil jen Maxim Braun.

Zdroj: biahlonunion.kz
Foto: Roman Jeremin (Autor: Petr Slavík)

2 thoughts on “Čtyři kazašští biatlonisté byli vyloučeni z týmu kvůli užití alkoholu. Mezi nimi i týmová jednička

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *