Home > Závody > Johannes Bø získal na norském šampionátu zlato a stříbro

Johannes Bø získal na norském šampionátu zlato a stříbro

Johannes Thingnes Bø

Sirdal o víkendu hostil Mistrovství Norska v biatlonu na kolečkových lyžích. Sprinty a hromadné starty mužů a žen měly čtyři rozdílné vítěze, ale jen Johannes Bø k triumfu přidal i druhé místo.

Ve sprintech nejlepší Olsbuová a Christiansen

Norský šampionát se jel tak trochu tradičně bez Oleho Einara Bjørndalena. Do úvodního sprintu nezasáhla ani Tiril Eckhoffová, což usnadnilo cestu ke zlatu Marte Olsbuové. Sice musela na jedno trestné kolo, ale i tak zdolala bezchybnou Synnøve Solemdalovou o 19 sekund. Třetí skončila už s více než minutovým odstupem Ingrid Tandrevoldová.

Favority sprintu mužů zaskočil Vetle Christiansen. Díky čisté střelbě zvítězil o čtyři sekundy před Johannesem Bøm. Ten udělal jednu chybu, podobně jako jeho bratr Tarjei. Čistě střílel Erlend Bjøntegaard, díky čemuž uhájil bronz o pět sekund právě před starším z bratrského dua.

Výsledky sprintů

V hromadných startech nejlepší Tandrevoldová a J. Bø

Favoritky hromadného startu žen strávily až příliš mnoho času na trestném kole. Konkrétně čtyřikrát ho musely absolvovat nakonec čtvrtá Marte Olsbuová a šestá Tiril Eckhoffová. Toho využila Ingrid Tandrevoldová, která naopak udělala chybu až na poslední střelbě. Podobně si vedly i Karoline Knottenová a Ragnhild Femsteineviková, ale s pomalejším zabraly druhou, resp. třetí pozici.

Mezi muži zazářil čtyřmi nulami Johannes Bø, a tak nebylo o vítězi pochyb. Druhý Henrik L’Abée-Lund za ním zaostal o 23,7 sekundy, což skoro přesně kopírovalo trestné kolo, které musel absolvovat. Třetí Lars Birkeland kroužil dvakrát.

Další čtvrté místo bral Tarjei Bø a Emil Hegle Svendsen si trochu spravil chuť pátou příčkou. Ve sprintu byl totiž až 12. Naopak sobotní vítěz Vetle Christiansen tentokrát skončil šestý.

Výsledky hromadných startů

Foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *