Home > Novinky > Johannes Thingnes Bø by kvůli narození syna mohl vynechat lednové závody

Johannes Thingnes Bø by kvůli narození syna mohl vynechat lednové závody

Johannes Thingnes Bø

Obhájce velkého křišťálového glóbu by mohl přijít o všechny lednové závody Světového poháru. Johannes Thingnes Bø se nechal slyšet, že plánované narození syna staví rozhodně výš než obhajobu triumfu.

„Určitě chci být doma v době narození, takže budu muset pozměnit lednový plán,“ řekl Johannes Thingnes Bø norské televizi NRK. Právě v lednu se má Johannesovi a jeho ženě Heddě narodit první potomek.

Nor si uvědomuje, že právě leden je v biatlonu stěžejní. „Jde o nejdůležitější měsíc, takže není ideální ho vynechat. Když to ale srovnáte s narozením dítěte, tak na tom vůbec nezáleží.“

Johannes Bø může doufat v to, že syn zdědí jeho rychlost a s příchodem na svět nebude zbytečně otálet. „Plán A je vynechat Oberhof. Když to nevyjde, tak plán B je vynechat dvě etapy. A plán C je vynechat všechny tři,“ nastínil Bø možné scénáře.

V případě plánu A by ztratil dva individuální závody, přičemž právě dva nejhorší výsledky se na konci sezóny škrtají. Dvakrát se bude o body do celkového hodnocení Světového poháru bojovat i v Ruhpoldingu a Pokljuce.

Johannes Thingnes Bø by zároveň mohl přijít o poslední možnost, jak otestovat svou formu před vrcholem sezóny. Mistrovství světa v Antholzi začíná 13. února.

Zdroj: NRK
Foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

One thought on “Johannes Thingnes Bø by kvůli narození syna mohl vynechat lednové závody

  1. Johannes nepatří mezi mé nejoblíbenější biatlonisty, ale musí se mu přiznat, že v hlavě to má srovnané a myslím, že právě skutečnost, že biatlon extrémně neprožívá a nestaví sport na 1.místo v žebříčku svých hodnot (na rozdíl od některých jiných sportovců) mu umožňuje být aktuálně nejlepším biatlonistou světa.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *