Home > Závody > Junioři zahájili sezónu v Obertilliachu. Štvrtecký skončil 16.

Junioři zahájili sezónu v Obertilliachu. Štvrtecký skončil 16.

Jakub Štvrtecký a Milan Žemlička

Rakouský Obertilliach hostil úvodní podnik IBU Junior Cupu. O víkendu se ho zúčastnilo 235 mladých biatlonistů a biatlonistek z 35 zemí. Mezi nimi byla desítka českých reprezentantů.

V kategorii juniorek si vedla dobře Tereza Vinklárková. V úvodním sprintu skončila 20., v tom druhém si o tři příčky polepšila. Mrzet ji pokaždé mohla dvě trestná kola, běžecky na tom byla velmi dobře. Ve druhém sprintu bodovala i 25. Petra Suchá.

První závod ovládly Francouzky v čele s Myrtille Bègueovou. Druhý závod vyšel Němkám, nejlépe pak Sophii Schneiderové. Ta se zároveň ujala vedení v seriálu.

Mezi juniory měla Česká republika dokonce šestičlenné zastoupení. Nejlíp si vedl v prvním sprintu 16. a ve druhém sprintu 34. Jakub Štvrtecký. Vyrovnanější pak byl dvakrát 19. Mikuláš Karlík. Oba excelovali především na trati, v neděli měl Štvrtecký třetí čas a Karlík šestý. Na body vedle nich ve druhém závodě dosáhli 25. Tomáš Mikyska a 29. Jakub Kocián.

Oba sprinty měly na prvních dvou pozicích stejná jména. Francouzi Hugo Rivail a Emilien Claude ani jednou nechybovali a k tomu výborně běželi. Jen si vzájemně prohodili pozice, v sobotu vládl Rivail a v neděli Claude.

IBU Junior Cup pokračuje už v pátek v italském Ridnaun


Výsledkový servis


Foto: Jakub Štvrtecký a Milan Žemlička (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *