Home > Novinky > Kalendář sezóny 2018/19: Kdy, kde a v jakých disciplínách se bude závodit?

Kalendář sezóny 2018/19: Kdy, kde a v jakých disciplínách se bude závodit?

Ondřej Moravec v Östersundu

Mezinárodní biatlonová unie zveřejnila kompletní jízdní řád sezóny 2018/19. Kalendář Světového poháru doznal oproti minulým ročníkům několika změn, stejně tak program Mistrovství světa v Östersundu.

Už dříve bylo jasné, že Světový pohár odstartuje netradičně v Pokljuce, kde budou 2. prosince na programu smíšené závody. Östersund, kde se obvykle začíná, bude hostit březnové Mistrovství světa. Premiérově tam budou závodit i smíšené dvojice.

Třetí zastávka Světového poháru připadá Novému Městu na Moravě. Proti přání pořadatelů se bude končit až v neděli 23. prosince a ne v sobotu 22. prosince. Diváci uvidí sprinty, stíhací závody a hromadné starty.

Stíhacích závodů bude v kalendáři míň než v minulých letech, třeba na zámořských štacích v Canmore a v Soldier Hollow se nepojede ani jeden. Naopak hned třikrát se uskuteční závod smíšených dvojic.

VZ SP SZ HS ŠT SD
slo Pokljuka x x x x x
aut Hochfilzen x x x
cze Nové Město na Moravě x x x
ger Oberhof x x x
ger Ruhpolding x x x
ita Antholz x x x
can Canmore x x x
usa Soldier Hollow x x x x
swe Östersund (MS) x x x x x x x
nor Oslo x x x

Zajímavé úpravy proběhly i u IBU Cupu, který odstartuje už 29. listopadu ve švédském Idre. Hned dvakrát, v Obertilliachu a v Otepää, přijdou na řadu supersprinty, které se poprvé zkoušely v březnu v Chanty-Mansijsku.

Program závodů v Arberu zase čítá kratší vytrvalostní závody na 15, resp. 12,5 km. Neobvyklý je i plán uskutečnit hromadné starty na závěr sezóny v Martellu.

Kompletní kalendář sezóny 2018/19

Foto: Ondřej Moravec v Östersundu (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *