Home > Novinky > Kanadskému Canmore hrozí ztráta licence pro pořádání Světového poháru

Kanadskému Canmore hrozí ztráta licence pro pořádání Světového poháru

Střelnice v Canmore

Byl to šok pro organizátory závodů v Canmore, když IBU na podzim loňského roku zveřejnila kalendář na tři roky dopředu. Kanadské středisko se v něm totiž nenacházelo, a to ani v nižších soutěžích. Problémem je hrozící ztráta licence.

Rekonstrukce za 10 milionů dolarů

Do konce května měla vláda provincie Alberta zaručit, že najde 10 milionů dolarů na tolik potřebnou rekonstrukci střediska Canmore Nordic Centre Provincial Park. Představitelé Alberty ale rozhodnutí odsunuli na 15. srpna. A to už bude možná pozdě.

Technická komise IBU totiž právě rozhoduje o tom, zda prodlouží Canmore A licenci potřebnou pro pořádání Světového poháru nebo mistrovství světa. Ta současná vyprší v říjnu.

„Podle pravidel není naše trať dostatečně široká, ale díky skvělým předpokladům v jiných směrech nám v minulosti licenci dali. Jde o kvalitu sněhu, tratí, scenérie nebo schopnosti našeho organizačního týmu,“ říká šéf pořadatelů biatlonových závodů v Canmore Ken Davies.

Canmore
I tohle je důvod, proč Canmore dostalo výjimku (Foto: Petr Slavík)

Konec shovívavosti

Davies se v září osobně vydá do rakouského Salcburku, kde IBU sídlí, a bude chtít biatlonové vedení přesvědčit o tom, že si kanadské středisko místo v kalendáři zaslouží. Optimistický scénář je takový, že by se Canmore do kalendáře vrátilo v sezóně 2022/23. To ovšem jen za předpokladu nákladné rekonstrukce.

Středisko v Canmore bylo vybudováno pro Zimní olympijské hry v roce 1988 a od té doby se v něm moc věcí nepohnulo. IBU podle Daviese s malebným areálem ve Skalnatých horách nadále počítá, ale už nebude tak shovívavá. Trvá na stavbě nové budovy, rozšíření stadionu, rekonstrukci střelnice a dalších úpravách.

V aktuálně probíhajícím olympijském cyklu jsou v plánu tři akce mimo Evropu, ale pouze jedna v Severní Americe. V roce 2021 se uskuteční Světový pohár v Pekingu jako test před olympiádou, která proběhne o rok později. Americké Soldier Hollow se na biatlonovou mapu vrátí v roce 2022, kdy uspořádá Mistrovství světa juniorů.

Zdroj: RMOToday.com
Hlavní foto: Střelnice v Canmore (Autor: Petr Slavík)

2 thoughts on “Kanadskému Canmore hrozí ztráta licence pro pořádání Světového poháru

  1. Jestlipak má IBU stejně přísný metr i na areál v Presque Isle (v USA)??
    Ale je pravda, že od “amatérštiny” v únoru 2016 nic mezistátního nepořádali.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *