Home > Téma > 5 nejlepších momentů kariéry Daniela Mesotitsche

5 nejlepších momentů kariéry Daniela Mesotitsche

Daniel Mesotitsch

Dvě dekády byl nedílnou součástí rakouského týmu. Po sezóně 2018/19, na jejímž konci oslavil 43. narozeniny, se Daniel Mesotitsch rozhodl pověsit lyže a malorážku na hřebík. Připomeňme si nejlepší momenty rodáka z Villachu, který je jinak známý jako líheň skokanů na lyžích.

1) Olympijské medaile se štafetou

Daniel Mesotitsch měl to štěstí, že byl součástí zlaté generace rakouského biatlonu. Nebo stříbrné a bronzové, pokud chcete. Právě takovou barvu měly cenné kovy rakouské štafety z olympijských her ve Vancouveru a v Soči. Mesotitschovi byl v obou případech svěřen druhý úsek. Medailovou radost spolu s ním prožili Simon Eder, Dominik Landertinger a Christoph Sumann.

2) Úspěchy v domácím prostředí

Díky své dlouhověkosti zažil Mesotitsch dva světové šampionáty v domácím prostředí. V roce 2005 rozjížděl v Hochfilzenu bronzovou štafetu, ve které pokračovali Friedrich Pinter, Wolfgang Rottmann a Christoph Sumann. O 12 let později se Rakousko na stejném místě a ve stejné disciplíně opět radovalo z bronzu. Stejný byl i muž na prvním úseku, po něm ale následovali Julian Eberhard, Simon Eder a Dominik Landertinger.

3) Vítězství nad Bjørndalenem

Mesotitsch vystoupal poprvé na pódium a rovnou na nejvyšší stupínek v Antholzi v roce 2002. S číslem 34 se dostal do vedení vytrvalostního závodu po tom, co udělal jen jednu chybu. Na trati ovšem ještě byl v té době dominantní Ole Einar Bjørndalen. Rakušan už se zřejmě smiřoval s druhým místem, ale Nor dvakrát chyboval na třetí i čtvrté střelbě a v cíli se zařadil na druhé místo se ztrátou 21 sekund. Na další výhru musel Mesotitsch čekat osm let, dočkal se opět v Antholzi. Třetí a poslední triumf si připsal na konci roku 2010 v Pokljuce.

4) Pátý na olympiádě

Blízko největšího životního úspěchu byl Daniel Mesotitsch na Zimních olympijských hrách ve Vancouveru. V hromadném startu se po třech nulách pohyboval v čelní skupince, která si to na poslední střelbě rozdala o medaile. Jenže rakouský biatlonista musel hned na dvě trestná kola a propadl se na desáté místo. V závěrečném okruhu si vedl fantasticky a nakonec obsadil páté místo. K medaili mu scházelo 14 sekund, ke zlatu 30.

5) Bramborové mistrovství

Na Mistrovství světa v Ruhpoldingu v roce 2012 Mesotitsch sbíral bramborové medaile. Nejprve ve sprintu neminul ani jeden terče a od medaile ho dělilo necelých 10 sekund. Ve stíhačce byl cennému kovu ještě blíž, 6 sekund. Mohl litovat dvou chyb na stojkách. Přesto šlo o jeho nejlepší individuální výsledky na velkých akcích.

Šance, že uvidíme jméno Mesotitsch na stupních vítězů na světovém šampionátu či olympijských hrách, však stále existuje. V rakouské juniorské reprezentaci totiž nyní figuruje Danielova dcera Soli.

Seriál Biatlonová loučení

Simon Fourcade
Laura Dahlmeierová
Anastasia Kuzminová
Gabriela Koukalová
Matej Kazár
Michael Rösch
Rosanna Crawfordová
Fredrik Lindström
Daniel Mesotitsch
Nathan Smith
Henrik L’Abée-Lund

Foto: Daniel Mesotitsch (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *