Home > Novinky > Karin Oberhoferová ukončila kariéru

Karin Oberhoferová ukončila kariéru

Karin Oberhoferová

Italský biatlon přichází o jednu z největších postav poslední dekády. Dvaatřicetiletá Karin Oberhoferová včera prostřednictvím sociálních sítí oznámila, že končí svou kariéru.

„Dnes je mému synovi 10 měsíců a já se rozhodla po mnoha letech v biatlonu ukončit kariéru,“ uvedla Karin Oberhoferová na svém Facebooku a přiložila k tomu právě fotku svého syna Paula.

„Biatlon mi pořád dělá radost, ale chci se věnovat rodině, protože už jsem naplněná tím, na co ve sportu jsem dosáhla,“ pokračovala Oberhoferová.

Její kariéra byla skutečně velmi úspěšná. Na světových šampionátech vybojovala tři bronzy. Dařilo se jí hlavně v Kontiolahti v roce 2015, kde uspěla v hromadném startu a ve štafetě. Italkám přispěla k medaili i o dva roky dříve v Novém Městě na Moravě. Se smíšenou štafetou zase získala bronz na olympiádě v Soči.

V závodech Světového poháru byla nejlépe druhá. Podařilo se jí to v životní sezóně 2014/15, kdy skončila desátá v celkovém hodnocení.

Oberhoferová se po narození syna ještě na chvíli vrátila na trati a ukázala, že závodit nezapomněla. Skončila třeba pátá na Mistrovství Evropy. Teď už má ale jiné priority.

„Malý Paul mi po svém narození dal nepopsatelný vnitřní klid. Je to nádherné a chci si s ním užít každý den,“ říká spokojená Italka.

Foto: Karin Oberhoferová (© Miceman/Wikipedia.org pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *