Home > Závody > Karolin Horchlerová je dvojnásobnou mistryní Německa

Karolin Horchlerová je dvojnásobnou mistryní Německa

Karolin Horchlerová

První část německého letního šampionátu je minulostí. V Altenbergu se hodně dařilo Karolině Horchlerové, která vyhrála sobotní sprint i nedělní stíhačku. Mezi muži zvítězili Johannes Kühn a Arnd Peiffer.

Suverénní Karolin Horchlerová

Jen tři závodnice zastřílely ve sprintu žen za nula. Jednou z nich byla Karolin Horchlerová, která díky tomu zvítězila o více než půl minuty před Franziskou Preußovou. Ta udělala jednu chybu, stejně jako třetí Franziska Hildebrandová.

Horchlerová měla luxusní pozici před stíhacím závodem, kterou s přehledem využila. I čtyřpoložkový závod zvládla střelecky skvěle, na trestné kolo musela jen jednou, a tentokrát triumfovala o minutu před rychlou Denise Herrmannovou. Na Preußovou zbyl bronz. Laura Dahlmeierová nestartovala kvůli problémům se zuby.

Výsledky sprintu žen
Výsledky stíhacího závodu žen

Nejúspěšnějším mužem byl Johannes Kühn

Ve sprintu mužů zaskočil ty největší favority Johannes Kühn. Tradičně rychlý běžec absolvoval jedno trestné kolo, ale i tak zdolal čistého Niklase Homberga o šest sekund. Třetí dojel Dominic Reiter a čtvrtý místem zaujal belgický host Michael Rösch.

Stíhací závod přinesl probuzení favoritů. Arnd Peiffer se i přes tři chyby vyhoupl ze sedmého místa až na první. Druhý Erik Lesser, jenž byl ve sprintu až šestnáctý, za ním zaostal o 10 sekund. Úspěšný víkend zakončil bronzem Kühn. Na startu chyběl Simon Schempp, který ještě doléčuje rameno.

Výsledky sprintu mužů
Výsledky stíhacího závodu mužů

Německý šampionát pokračuje v Oberhofu, kde se od pátku do neděle pojedou běžecké závody, hromadné starty a štafety.

Foto: Karolin Horchlerová (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *