Home > Novinky > Kirchner nově povede celý německý tým. Hönig dohlédne na střelbu

Kirchner nově povede celý německý tým. Hönig dohlédne na střelbu

Mark Kirchner

Němečtí biatlonisté a biatlonistky už znají jména svých trenérů pro příští ročník. Celý tým bude mít na starosti Mark Kirchner, práce se nakonec najde i pro Geralda Höniga.

Mark Kirchner vedl osm let německé muže, nyní bude zodpovědný i za ženy. Jejich dosavadnímu kouči Geraldu Hönigovi sice nebyla prodloužena původní smlouva, ale dostal jinou. Bude střeleckým trenérem německé reprezentace.

Čtěte také: Gerald Hönig podle médií končí jako trenér německých žen

Realizační tým doplní tři mladí trenéři. U mužů bude asistovat 32letý Isidor Scheurl, u žen budou působit jako trenér Kristian Mehringer a jako asistent Florian Steirer. Oběma je 36 let.

„Pro Isidora Scheurla, Kristiana Mehringera a Floriana Steirera jsme se rozhodli schválně. Mladí trenéři nám přinesou know-how, zápal do práce a nové impulsy,“ uvedla sportovní ředitelka Německého lyžařského svazu Karin Orgeldingerová.

Dobře promyšlené mají Němci i vytvoření nové pozice střeleckého trenéra. „Vývoj z posledních let nám ukázal, že střelba je jak u mládeže, tak mezi elitou stále větší a větším tématem,“ říká Gerald Hönig a dodává: „Novým rozložením chceme spojit síly a položit dobrý základ pro další roky.“

Zdroj: DSV
Foto: Mark Kirchner (© DSV)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *