Home > Novinky > Gerald Hönig podle médií končí jako trenér německých žen

Gerald Hönig podle médií končí jako trenér německých žen

Gerald Hönig

Německé biatlonistky jsou bez trenérů. Už dříve oznámil svůj konec asistent Tobias Reiter, nyní navíc přišel německý list Freies Wort s tím, že hlavnímu trenérovi Geraldu Hönigovi nebude prodloužena smlouva.

Gerald Hönig, který v září oslaví 60 let, měl zájem na postu trenéra Němek setrvat ještě dvě sezóny. Nakonec ale jeho působení po osmi letech skončí.

Olympijská sezóna přitom německým biatlonistkám vyšla. Ovládly pohár národů i hodnocení štafet. Laura Dahlmeierová se stala dvojnásobnou olympijskou vítězkou a Denise Herrmannová s Vanessou Hinzovou poprvé v kariéře vyhrály závod Světového poháru.

Kaňkou byla nepovedená olympijská štafeta, která možná přispěla k Hönigově konci. Právě po ní se na trenéra snesla kritika za to, jakou sestavu zvolil. Ozvala se například i Franziska Hildebrandová, které náležel třetí úsek po Franzisce Preußové a Denise Herrmannové. Po polovině závodu patřilo Němkám kvůli dvěma trestným okruhům až 12. místo, nakonec dojely osmé.

Práce Höniga u německého týmu začala v sezóně 2010/2011. Za osm let dovedl své svěřenkyně k osmi zlatým medailím z mistrovství světa a dvěma z olympijských her. Magdalena Neunerová a Laura Dahlmeierová si sáhly na velký křišťálový glóbus a v poháru národů byly Němky pětkrát první a třikrát druhé.

Německá reprezentace tak vymění tři ze čtyř nejdůležitějších členů trenérského štábu. Vedle Höniga a Reitera končí i Andreas Stitzl, který asistoval u mužů Marku Kirchnerovi. Jen ten by měl pokračovat.

Zdroj: Freier Press
Foto: Gerald Hönig (Autor: Sandro Halank, pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *