Home > Novinky > Komplikace pro Martina Fourcada. Kvůli nemoci přerušil přípravu na Mistrovství světa

Komplikace pro Martina Fourcada. Kvůli nemoci přerušil přípravu na Mistrovství světa

Martin Fourcade

Biatlonista Martin Fourcade o víkendu přerušil přípravu na nadcházející Mistrovství světa, které se bude konat ve švédském Östersundu. Francouz předčasně ukončil trénink v Prémanonu z důvodu bolesti v krku.

„Času na přípravu je stále dost.“

Martin Fourcade po nepříliš povedené zastávce v Itálii oznámil, že vynechá zámořské závody v Canmore a Soldier Hollow. Rozhodl se, že místo toho se bude raději věnovat přípravě na březnové Mistrovství světa. Od minulého týdne trénoval jedenáctinásobný mistr světa ve francouzském Prémanonu (pohoří Jura) pod vedením bývalého kouče Stéphana Bouthiauxe. A trénink prý probíhal výborně. Až do soboty, kdy Fourcada skolila horečka a bolest v krku. Musel tak přípravu předčasně ukončit a odjet domů do Vencors, kde se bude snažit co nejdříve uzdravit. „Je to nepříjemná komplikace, ale do začátku Mistrovství světa v Östersundu je ještě poměrně dost času,“ vyjádřil se k situaci Bouthiaux. Pokud bude Fourcade zdravotně v pořádku, měl by se se připojit k závěrečné fázi tréninku, kde už bude přítomen i současný trenér týmu Vincent Vittoz.

Foto: Martin Fourcade na posledním Mistrovství světa, Hochfilzen 2017 (Autor: Petr Slavík)

Martin Fourcade ve své dosavadní kariéře zatím získal 25 medailí z mistrovství světa. Sám se světovým šampionem stal desetkrát, ještě jednou pak se smíšenou štafetou. V Östersundu na něj čeká nelehký úkol, obhajoba zlata ve stíhacím závodě a bronzu ze sprintu a a vytrvalostního závodu. Tyto medaile získal na posledním Mistrovství světa v rakouském Hochfilzenu. Velkým soupeřem bude nejen Johannes Thingnes Bø, ale třeba i Fourcadovi krajané Simon Desthieux a Quentin Fillon Maillet. Ti ukázali v Soldier Hollow skvělou formu – Fillon Maillet vybojoval vítězství, Desthieux druhé a třetí místo.

Mistrovství světa ve švédském Östersundu se bude konat od 7. do 17. března 2019.

Zdroj: nordicmag.info
Hlavní foto: Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *