Home > Novinky > Norové zveřejnili nominaci pro MS v Östersundu. Jsou v ní tři debutanti

Norové zveřejnili nominaci pro MS v Östersundu. Jsou v ní tři debutanti

Vetle Christiansen

Norský biatlon bude na Mistrovství světa ve švédském Östersundu reprezentantovat pět mužů a pět žen. V sestavě nechybí ani tři debutanti: Vetle Christiansen, Ingrid Tandrevoldová a Thekla Brunová-Lieová.

Norští trenéři měli při tvorbě nominace příjemné starosti. Johannes Thingnes Bø vede celkové hodnocení Světového poháru, Tarjei Bø je 13., Vetle Christiansen 14., Erlend Bjøntegaard 15., Henrik L’Abée-Lund 18. a Lars Birkeland 23.

Momentální forma rozhodla o tom, že na L’Abée-Lunda zbyde jen pozice náhradníka. V sestavě naopak nechybí Christiansen, který se v Soldier Hollow radoval z premiérového triumfu. Ve 26 letech bude na světovém šampionátu debutovat.

I ženám se v této sezóně poměrně daří. Marte Olsbuová Røiselandová figuruje na 3. příčce v hodnocení SP, Ingrid Tandrevoldová na 14. a Tiril Eckhoffová na 27. Posledně jmenovaná na sebe upoutala pozornost výhrou v Canmore.

Marte Olsbuová RøiselandováFoto: Marte Olsbuová Røiselandová (Autor: Petr Slavík)

Tandrevoldovou čeká ve 22 letech debut na MS. Pozvánku do týmu si zajistila mimo jiné životním druhým místem v Ruhpoldingu. Poprvé v kariéře bude na šampionátu startovat i 26letá Thekla Brunová-Lieová, jejímž letošním maximem je 26. místo ze Soldier Hollow. Poslední do party je Synnøve Solemdalová, v aktuálním ročníku nejlépe 24. z Nového Města.

Připomeňme, že poslední Mistrovství světa v roce 2017 dopadlo pro Norsko neslavně. V rakouském Hochfilzenu zůstala biatlonová velmoc bez zlaté medaile. Johannes Thingnes Bø se postaral o tři stříbrné medaile, jeden bronz přidal Ole Einar Bjørndalen. Ženy byly bez cenného kovu, stejně jako štafety.

Mistrovství světa ve švédském Östersundu odstartuje 7. března smíšenou štafetou.


Norská nominace pro MS v Östersundu

Muži: Lars Birkeland, Erlend Bjøntegaard, Johannes Thingnes Bø, Tarjei Bø, Vetle Christiansen, Henrik L’Abée-Lund (náhradník)

Ženy: Thekla Brunová-Lieová, Tiril Eckhoffová, Marte Olsbuová Røiselandová, Synnøve Solemdalová, Ingrid Tandrevoldová

Zdroj: skiskyting.no
Hlavní foto: Vetle Christiansen (Autor: Petr Slavík)

2 thoughts on “Norové zveřejnili nominaci pro MS v Östersundu. Jsou v ní tři debutanti

  1. A to je hezké, že víme jak všechno běží u Norů, jen mi chybí datum konání.
    A bylo by fajn, kdybychom se dozvěděli o nominacích čs. biatlonistů,
    Hodně úspěchů všem sportovcům přejeme.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *