Home > Rozhovory > Kouč Norů Mazet: Jacquelin bude nebezpečný. Zrušení Světového poháru by byla katastrofa

Kouč Norů Mazet: Jacquelin bude nebezpečný. Zrušení Světového poháru by byla katastrofa

Velmi otevřený rozhovor poskytl kouč norských biatlonistů Siegfried Mazet ruské televizi Match TV. Mluvil o největších soupeřích Johannese Thingnese Bøho nebo o katastrofě, která by přišla po zrušení Světového poháru. V té souvislosti pokáral své svěřence za kritiku Oberhofu, kde se má jet elitní seriál dvakrát.

Pandemie Norům pořádně narušila přípravu. V červnu měli jet do Francie, v srpnu do Itálie. Tam se vydali až teď, jde o první zahraniční soustředění. Trenér norských mužů Siegfried Mazet v Itálii postrádá Johannese Thingnese Bøho a Tarjeiho Bøho. Johannes nechtěl na tři týdny odcestovat od manželky a syna, nemocný Tarjei by se měl k týmu připojit příští týden.

Hrozba jménem Jacquelin

Johannes Thingnes Bø už za měsíc a půl načne cestu za třetím velkým křišťálovým glóbem. Podle Mazeta má pořád velkou motivaci, byť skončil jeho největší rival Martin Fourcade.

„Je velmi motivovaný. O tom není sporu. Pokud jeden lídr odejde, další přijde. Jsem si jistý, že se v této sezóně objeví nový biatlonista, který bude bojovat o celkové vítězství. Možná to bude Quentin Fillon Maillet nebo Émilien Jacquelin, možná někdo jiný,“ předpovídá Francouz v norských službách.

Mazet pracoval řadu let s Martinem Fourcadem, proto jeho následující slova budí pozornost. „Zneklidňuje mě v tuto chvíli Émilien. Vidím u něj stejné charisma jako u Martina. Může být opravdu velmi nebezpečný.“

Foto: Émilien Jacquelin a Quentin Fillon Maillet (Autor: Petr Slavík)

Hlavně ať se závodí

Siegfried Mazet kvituje opatření, které zatím přijalo vedení Mezinárodní biatlonové unie. To znamená, že se Světový pohár uskuteční v plném rozsahu, ale kvůli bezpečnosti na méně místech.

„Pokud nebudou vůbec žádné závody, nastanou pro národní federace velmi těžké časy. Dostávají peníze od sponzorů a pokud biatlon nebude vidět v televizi, tak sponzoři přestanou mít o tento sport zájem. Sezóna musí začít, jinak dojde ke katastrofě. Světový pohár se musí v nějaké formě odjet,“ upozorňuje dvaačtyřicetiletý Francouz.

Ostřejší diskuzi zatím vzbudil jen plán uspořádat oba německé Světové poháru v Oberhofu a ne v Ruhpoldingu. „Dvakrát v Oberhofu, kde není nikdy sníh?“ podivoval se na sociálních sítích Tarjei Bø.

Mazetovi se podobné reakce nazamlouvaly. „Mí sportovci nebyli ze dvou týdnů v Oberhofu nadšení. Připomněl jsem jim, že jde o těžkou štaci, na které vyhrávají jen ti nejlepší. Pokud chtějí být mezi těmi nejlepšími, měli by být za tuhle volbu vděční. A pokud chcete patřit mezi ty méně slavné, tak můžete Oberhof dál kritizovat.“

Zkušený trenér zmiňuje ještě jednu rovinu problému. „Neměli byste kritizovat jednotlivá místa, protože za nimi stojí lidé, kteří tam ty závody organizují. Ze stejného důvodu mě rozčiluje, když jsou kritizovány ruské štace. Je tam spousta lidí, kteří chtějí pro biatlon pracovat a pomoct mu. Musíte přemýšlet o tom, co říkáte,“ dodává Siegfried Mazet.

Zdroj: Match TV I, II
Hlavní foto: Siegfried Mazet (Autor: Petr Slavík)

One thought on “Kouč Norů Mazet: Jacquelin bude nebezpečný. Zrušení Světového poháru by byla katastrofa

  1. Emilek podle mě stejné charisma nemá (i když na jiné ženy docela funguje), ale už před dvěma a půl lety lety jsem říkala, že bude časem mezi třemi nejlepšími na světě. Tehdy se mi smáli. Takže Mazet má podle mě pravdu, ale Jacquelin za to, jak rychle jde nahoru, strašně moc vděčí Fourcadovi, vždyť se od něj v posledních dvou letech prakticky nehnul.
    Osobně jsem zvědavá na Fabiena Clauda, od toho taky čekám hodně – i když v září prodělal Covid, stejně jako jeho brácha, tak je otázka, zda bude plně OK.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *