Home > Novinky > Wolfgang Pichler: Mysleli si, že jsem mrtvý

Wolfgang Pichler: Mysleli si, že jsem mrtvý

Před dvěma týdny utrpěl biatlonový trenér Wolfgang Pichler během cyklistického výjezdu se švédskými rychlobruslaři infarkt. Dnes pětašedesátiletý Němec opustil nemocnici v Ruhpoldingu. A v rozhovoru pro švédskou televizi SVT mluví o velkém štěstí.

„Mysleli si, že jsem mrtvý. Policisté přišli za mou manželkou a řekli jí, že jsem možná nepřežil,“ popisuje otevřeně Wolfgang Pichler.

Pichler byl tři dny v umělém spánku. Nikdo nevěděl, jestli třeba nedojde k poškození mozku. „Je to ok. Jde to dobrým směrem. Dnes opouštím nemocnici. Příští týden jdu na rehabilitaci a tam mi ukážou, co bych měl dál dělat. Vypadá to dobře, měl jsem štěstí,“ vypráví bývalý kouč švédské a ruské biatlonové reprezentace, který nyní pracuje pro Švédský olympijský výbor.

Úkolem Pichlera je pomoct Švédům v těch zimních sportech, ve kterých nedosahují takových úspěchů. Právě při cyklistickém výjezdu s mladými rychlobruslaři došlo k nešťastné události. „Chtěl jsem jim ukázat okolí Ruhpoldingu, kde jsou velmi dobré cyklistické trasy. Asi po 60 kilometrech jsem spadl a víc si nepamatuju. Možná to bylo na pětašedesátníka moc.“

Že by si teď Pichler dal pauzu, to nehrozí. Vedle rychlobruslařů chce pomoct bobistům, skeletonistům nebo skokankám na lyžích. Na olympiádě v roce 2026 by podle něj měli bojovat o medaile. „Budu i dál jezdit na kole, ale pomalu. Nebudu závodit, v 65 letech to může být trochu bláznivé. Poučil jsem se,“ dodává Pichler.

Zdroj: SVT
Foto: Wolfgang Pichler (© A.Savin, WikiCommons, pod licencí BY-SA)

One thought on “Wolfgang Pichler: Mysleli si, že jsem mrtvý

 1. Tak kolik mu vlastně je??
  Píšete: Před dvěma týdny utrpěl biatlonový trenér Wolfgang Pichler během cyklistického výjezdu se švédskými rychlobruslaři infarkt. Dnes šestapadesátiletý Němec opustil nemocnici.
  Ale jinde: Nebudu závodit, v 65 letech to může být trochu bláznivé.
  Překlad pro Vás: šestapadesátiletý = je mu 56.
  Podotýkám, že Wolfgang Pichler se narodil 23. 1. 1955 (v Ruhpoldingu). Bylo mu tedy 65.
  Mnoho zdaru ve Vaší práci 😉 a čtěte po sobě, co napíšete – dřív než to pustíte do tisku. Není to ani zdaleka poprvé.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *