Home > Závody > Kühn ve Sjusjøenu zaskočil favority, ve sprintu zazářil i sedmý Václavík

Kühn ve Sjusjøenu zaskočil favority, ve sprintu zazářil i sedmý Václavík

Adam Václavík

Němec Johannes Kühn zvítězil ve hvězdně obsazeném sprintu v norském Sjusjøenu. Test před ostrým startem sezóny zvládl skvěle také sedmý Adam Václavík.

Německé a norské překvapení

Do sprintu mužů zasáhlo 140 biatlonistů a mezi nimi i norské, francouzské či německé hvězdy. Bylo tak jasné, že vítězství bude hodně cenné.

Po druhé střelbě vedl Martin Fourcade (0+1) o pouhé čtyři desetiny před dvaadvacetiletým Norem Aleksandrem Andersenem, který dosud nestartoval ve Světovém poháru. Francouz kvůli pomalejšímu poslednímu kolu Andersenovi podlehl o 9 sekund, před oba se navíc dostal Johannes Kühn.

Kühn chyboval stejně jako Fourcade jednou a k tomu přidal druhý běžecký čas (Fourcade byl pátý nejrychlejší). Vůbec nejrychlejší byl Francouz Fabien Claude, ten ale kvůli třem chybám skončil desátý.

Jedno trestné kolo absolvoval i Johannes Thingnes Bø, tentokrát byl ale pomalejší na trati (devátý čas) a dojel čtvrtý, o čtyři sekundy za Fourcadem. Skvěle se prezentoval Němec Philipp Horn, který i přes dvě chyby obsadil páté místo.

Parádní výkon Václavíka

Do závodu nastoupila i šestice českých reprezentantů. Adam Václavík začal nulou, na stojce pak minul jediný terč. Povedenou střelbu doplnil neméně dobrým během (12. čas) a v těžké konkurence bral sedmé místo s půlminutovou ztrátou na Kühna.

Podobně dobře běžel Jakub Štvrtecký, který ale k čisté ležce přidal dvě chyby na stojce. Patřilo mu 21. místo. Trochu hůř si na trati vedli 24. Michal Šlesingr (1+0) a 42. Ondřej Moravec (0+2). Ondřej Hošek (0+3) skončil 91. a Milan Žemlička (2+3) 113.

Zítra jsou v Sjusjøenu na programu hromadné starty.

Foto: Adam Václavík (Autor: Petr Slavík)

4 thoughts on “Kühn ve Sjusjøenu zaskočil favority, ve sprintu zazářil i sedmý Václavík

    1. Také doufám, že to není náhoda, a že se začíná blýskat na lepší časy. Václavík na to určitě má.

      1. Adam Václavík je podle mě velice talentovaný chlapec, vždy, když ho vidím ve startovní listině, mám radost 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *