Home > Závody > Sprint ve Sjusjøenu ovládla Vittozziová, Kristejn Puskarčíková v Top 10

Sprint ve Sjusjøenu ovládla Vittozziová, Kristejn Puskarčíková v Top 10

Lisa Vittozziová

Lisa Vittozziová jede na vítězné vlně. Po sérii úspěchů na kolečkových lyžích vyhrála i první závod na sněhu. Velmi dobře obsazený sprint v norském Sjusjøenu vyšel také Evě Kristejn Puskarčíkové, která dojela desátá.

Další úspěch Vittozziové

Tradiční závody k zahájení sezóny mají letos prvotřídní účast. Mezi 100 účastnicemi sprintu byly ty nejlepší Italky, Norky, Francouzky, Němky, Ukrajinky a také Češky.

Lisa Vittozziová závodem prošla bez trestného kola a když se k tomu přidal druhý nejlepší běžecký čas, tak z toho bylo jasné vítězství. Druhá v pořadí a rovněž bezchybná Švédka Ingela Anderssonová na ni ztrácela 18 sekund.

Jednu chybu vleže udělala Dorothea Wiererová, které patřilo třetí místo se ztrátou 28 sekund na svou krajanku. Bezchybná střelba dovedla vysoko čtvrtou Ukrajinku Vitu Semerenkovou, šestou Norku Karoline Knottenovou a sedmou Francouzku Caroline Colombovou.

Na trati byla nejlepší domácí Marte Olsbuová Røiselandová, Vittozziová na ni ztratila 11 sekund, ale kvůli dvěma chybám skončila pátá.

Kristejn Puskarčíková z Češek nejlepší

Před startem Světového poháru se dobře naladila Eva Kristejn Puskarčíková, která si sice neodpustila chybu vleže, ale s čistou stojkou a 14. běžeckým časem se propracovala na 10. příčku.

Ještě rychleji běžela Markéta Davidová (9. čas), ale se střelbou 0+3 dojela až 28. Jessica Jislová (0+1) obsadila 25. místo, Veronika Vítková (0+1) 31., Lucie Charvátová (2+2) 41. a Ludmila Horká (2+4) 80.

V 11:30 se ve Sjusjøenu jede sprint mužů, zítra budou na programu hromadné starty. Ze závodů jsou k dispozici online výsledky.

Foto: Lisa Vittozziová (Autor: Petr Slavík)

3 thoughts on “Sprint ve Sjusjøenu ovládla Vittozziová, Kristejn Puskarčíková v Top 10

  1. Tak jsem to viděl ze záznamu na NRK, ale Eva KrPu nikde v záběru nebyla. Bohužel.
    Viděl jsem i ostatní závody a v ženském “masáku” mě nadchl způsob, jakým skvěle běžela Davidová zejména 4. a 5. okruh.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *