Home > Rozhovory > Laura je nedostižná, řekla po nepovedeném sprintu Gabriela Koukalová

Laura je nedostižná, řekla po nepovedeném sprintu Gabriela Koukalová

Gabriela Koukalová

Velmi náročné. Tak hodnotila většina biatlonistek tratě v Pchjongčchangu po první zkoušce v podobě sprintu. Laura Dahlmeierová si trochu postěžovala i na jejich připravenost, i když jí to jako vítězce nemuselo moc vadit. Uznání měla pro svou soupeřku i Gabriela Koukalová, které se příliš nedařilo a skončila 21.

„Viděla hvězdičky“

Laura Dahlmeierová: „Bylo to zvlněné, nerovné a zčásti špinavé. Měla jsem štěstí, že jsem startovala v první skupině, kdy byly podmínky lepší.“ (ARD)

Tiril Eckhoffová: „Na stupnici spokojenosti je to 10 z 10. Je to jeden z mých nejlepších závodů. Za nula jsem střílela teprve potřetí.“ (NRK)

Anaïs Chevalierová: „Je to super náročná trať, stoupání jsou hodně dlouhá. Jsem štastná. Sice bych chtěla být ještě výš, ale momentálně jsem spokojená s tímhle.“ (L’Equipe)

Kouč Francie Stéphane Bouthiaux vysvětluje, proč Marie Dorinová Habertová vzdala po dvou nulách závod: „Marie viděla hvězdičky. Nebyla v pořádku a když jsem ji viděl, tak jsem jí řekl, aby vzdala. Riskovala by zdraví.“ (L’Equipe)

„Nemá konkurenci“

Gabriela Koukalová: „Je nedostižná, lepší než já. Ze srdce jí to přeju a nemám důvod být naštvaná. Nemá konkurenci, já už jedu spíš na druhé místo, to bych chtěla udržet.“ (Český rozhlas)

Eva Puskarčíková: „Popravdě mi to na trati moc nechutnalo, ale aspoň jsem pohlídala střelbu. Když to neběhá, tak to musí střílet. Tratě jsou dost náročné a kopcovité, takže tu budou hodně vidět běžecké rozdíly.“ (Český rozhlas)

Foto: Gabriela Koukalová (Autor: Guillaume Baviere pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *