Home > Preview > SP Pchjongčchang 2017: Startovní listina sprintu mužů

SP Pchjongčchang 2017: Startovní listina sprintu mužů

Martin Fourcade

Sprint mužů v Pchjongčchangu se může proměnit ve velkou oslavu Martina Fourcada. Francouz má na dosah jak zisk velkého, tak malého křišťálového glóbu. A také vyrovnání jednoho rekordu.

Sprint mužů
3. 3. | 11:00
cze 9. T. Krupčík, 30. Václavík, 49. Krčmář, 73. Šlesingr, 95. Soukup
Startovní listina

Martin Fourcade už letos vyhrál čtyři sprinty a vzhledem k absenci několika favoritů se dá očekávat i pátý triumf. Ten by mu zároveň zajistil předčasný triumf v celkovém hodnocení a také vyrovnání rekordních 12 výher Bjørndalena v jedné sezóně.

Na velký křišťálový glóbus Fourcade dosáhne i v případě, že jen porazí Antona Šipulina. Rus by měl být také jedním z největších favoritů dnešního závodu. A k nim se řadí i Julian Eberhard, který už letos jeden sprint vyhrál a stále může bojovat o malý glóbus. Jeho šance už jsou ale minimální. Fourcadovi postačí, když Rakušana dnes porazí o 20 bodů a už nebude co řešit.

Vítězem toho posledního a vůbec nejdůležitějšího sprintu se stal Benedikt Doll. U čerstvého mistra světa ale není vůbec jistá střelba, což se může na ne zrovna nejlehčí střelnici v Pchjongčchangu ještě násobit. Formu z Mistrovství světa bude chtít prodat i Lowell Bailey. Z favoritů zmiňme ještě Ole Einara Bjørndalena. Poslední dny v Hochfilzenu mu sice úplně nevyšly, ale na asijské půdě se mu vždycky nadmíru dařilo.

Do českého týmu se vrací Jaroslav Soukup, který se pokusí ještě trochu vylepšit zatím ne moc úspěšnou sezónu. Při absenci Ondřeje Moravce budou největšími nadějemi Michalové Krčmář a Šlesingr. Druhý jmenovaný se v Hochfilzenu závod co závod zlepšovat, naposled byl 13. Třeba se svým rychlým během potřetí v sezóně pronikne do TOP10.

Foto: Martin Fourcade (Autor: Jiří Zaňát)

2 thoughts on “SP Pchjongčchang 2017: Startovní listina sprintu mužů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *