Home > Závody > IBU Cup Kontiolahti: Moravec ovládl vytrvalostní závod. Vedlo se i ženám

IBU Cup Kontiolahti: Moravec ovládl vytrvalostní závod. Vedlo se i ženám

Ondřej Moravec

Ondřeje Moravce zastihla druhá polovina sezóny v parádní formě. Po tom, co se rozhodl necestovat do dalekého Pchjongčchangu, si podmanil vytrvalostní závod IBU Cupu v Kontiolahti. České trenéry potěšily i 9. Lea Johanidesová a 12. Veronika Zvařičová.

Bezkonkurenční Moravec

Na první střelbě byl před Ondřejem Moravcem o dvě desetiny Alexej Volkov, pak už nikdo. Český biatlonista zastřílel čtyři nuly, měl druhý běžecký čas a rovněž bezchybného Rusa porazil o 46,7 sekundy. Dalších 6 sekund zpět byl Rakušan Daniel Mesotitsch. Ostatní biatlonisté v čele se čtvrtý Alexandrem Povarnicynem ztráceli už více než tři minuty.

K 6 minutám se blížila ztráta Matěje Krupčíka, který však bral s dvěma nepřesnostmi slušné 21. místo. O kousek body unikly 41. Ondřeji Hoškovi a 43. Lukáš Kristejnovi. Víc už chybělo 54. Tomáš Vojíkovi.

Moravec byl po závodě maximálně spokojený, ale také v rozhovoru IBU přiznal, že měl i štěstí. „Měl jsem trochu štěstí, protože má čtvrtá rána na závěrečné stojce byla těsná. Myslel jsem si, že nespadne.“

Výsledky závodu
Analýza závodu
Pořadí IBU Cupu mužů

Povedený závod Johanidesové a Zvařičové

Vytrvalostní závod žen měl jasnou vládkyni. Jekatěrina Šumilovová vedla od první střelby až do cíle, i když na závěrečné položce udělala dvě chyby. Se stejným střeleckým výsledek dojela o 22 sekund druhá její krajanka Uljana Kajševová. Třetí skončila po životním výkonu bývalá běloruská a nyní švédská reprezentantka Olga Alifiravecová.

Další povedený závod má za sebou Lea Johanidesová. S celkem slušným během a dvěma chybami na střelnici obsadila 9. místo. Jen o tři příčky za ní skončila Veronika Zvařičová, která tak zaznamenala nejlepší výsledek v sezóně. Chybovala pouze jednou a to na závěrečné střelbě. I běžecky se oproti minulým závodům dobře držela. Kristýna Černá byla se dvěma trestnými minutami 30. Ludmila Horká měla sice čtvrtý nejrychlejší běh, ale 9 střeleckých chyb ji poslalo na nebodovanou 44. pozici.

V Kontiolahti se bude pokračovat v sobotu, kdy jsou na programu sprinty.

Výsledky závodu
Analýza závodu
Pořadí IBU Cupu žen

Foto: Ondřej Moravec (Autor: Jiří Zaňát)

One thought on “IBU Cup Kontiolahti: Moravec ovládl vytrvalostní závod. Vedlo se i ženám

  1. Jak už jsem napsal včera: velká gratulace pro Moravce, uznání pro Johanidesovou a zejména Zvařičovou!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *