Home > Novinky > Lednové Světové poháry v Oberhofu se pojedou bez diváků

Lednové Světové poháry v Oberhofu se pojedou bez diváků

Dva podniky Světového poháru, které se mají konat v německém Oberhofu od 7. do 17. ledna, se pojedou bez diváků. Rozhodla o tom Asociace pro podporu zimních sportů (WSRO) po dohodě s místními zdravotnickými úřady a spolkovou zemí Durynsko.

„Je to rozhodnutí nikoliv srdce, ale rozumu. K tomuto kroku nás donutil vývoj události spojených s infekcí. S ohledem na zdraví diváků a odpovědnost vůči mnoha dobrovolníků je jediný proveditelný způsob uspořádat závody bez publika,“ vysvětlilo prezidium WSRO v oficiálním prohlášení své rozhodnutí.

Podle prezidia je nepříjemná situace i příležitostí. „Nyní se soustředíme na to, abychom vytvořili optimální podmínky pro sportovce a prezentovali Oberhof s maximální profesionalitou. Dva roky před Mistrovstvím světa 2023 a navzdory probíhající rekonstrukci máme šanci ukázat, že jsme schopní uspořádat špičkové mezinárodní závody i za ztížených podmínek.“

Bez diváků by se mělo jet i v rakouském Hochfilzenu. Naopak finské Kontiolahti už spustilo předprodej lístků a počítá s omezenou kapacitou tribun.

Čtěte také: Světový pohár v Kontiolahti se pojede i s diváky. Mělo by jich být skoro pět tisíc

Zdroj: weltcup-oberhof.com
Foto: Areál v Oberhofu (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *