Home > Preview > Letní MS Raubiči: Charvátová bude ve stíhačce usilovat o třetí medaili (startovní listiny)

Letní MS Raubiči: Charvátová bude ve stíhačce usilovat o třetí medaili (startovní listiny)

Lucie Charvátová

Česká reprezentace bude mít v závěrečný den Mistrovství světa v letním biatlonu v Raubiči velkou šanci rozšířit dosavadní sbírku čtyř cenných kovů. Do stíhacích závodů totiž vyrazí z prvního místa Lucie Charvátová a z druhého místa Mikuláš Karlík. Pojede se na kratší vzdálenosti, takže se rozestupy ze sprintu o polovinu sníží.

Stíhací závod juniorů
Neděle 25. 8. | 10:15
cze 2. Karlík, 5. Hornig, 6. Mikyska, 8. Kánský, 33. Kabrda, 36. Mareček
Startovní listina

Před rokem v Novém Městě na Moravě bral ve stíhacím závodě juniorů bronz Vítězslav Hornig a jeho šance na obhajobu nejsou malé. Dnes vystartuje z pátého místa, 21 sekund za Dzmitrym Lazuskim. Běloruský rychlík by ovšem mohl mít při čtyřpoložkovém závodě střelecké potíže.

Lepším běžcem než střelcem je ostatně i Mikuláš Karlík, který včera potěšil české fanoušky druhým místem. Na Bělorusa bude ztrácet 12 sekund, naopak na třetího Rusa Igora Malinovského bude mít k dobru 5 sekund. Velmi dobrou výchozí pozici mají i šestý Tomáš Mikyska a osmý Petr Kánský.

Stíhací závod juniorek
Neděle 25. 8. | 12:15
cze 7. Jurčová, 8. Voborníková, 9. Polednová, 15. Suchá, 23. Svobodová
Startovní listina

Těžší cestu k medaili budou mít české juniorky, které se ve sprintu seřadily od sedmého do devátého místa. Natálie Jurčová má v Raubiči slušnou běžeckou formu a pokud se vyvaruje chyb (ve sprintu tři), může vylepšit výchozí sedmou příčku. Hned za ní vystartují Tereza Voborníková a Klára Polednová.

Cestu za druhým zlatem a třetí medailí má vydlážděnou Číňanka Juanmeng Čuová, která bude mít na startu k dobru 15 sekund na Ukrajinku Jekatěrinu Bechovou. Třetí Ruska Anastasija Gorejevová už ztrácí půl minuty, trio Češek tři čtvrtě minuty.

Stíhací závod mužů
Neděle 25. 8. | 14:45
cze 9. Václavík, 17. Žemlička
Startovní listiny

Rus v korejských barvách Timofej Lapšin bude ve stíhacím závodě útočit na zlatý hattrick, ale na druhého Alexandra Povarnicyna má k dobru jen 2 sekundy. Třetí Eduard Latypov ztrácí 7 sekund a i za ním je startovní pole hodně vyrovnané.

Z toho by mohl těžit ve sprintu devátý Adam Václavík, který půjde do stíhačky s mankem 16 sekund na Lapšina. Určitě ho nakopla čistá stojka ve sprintu, střelbu vleže (ve sprintu dvě chyby) musí vylepšit, pokud chce myslet na posun vpřed. Na přesnou a rychlou střelbu bude spoléhat 17. Milan Žemlička.

Stíhací závod žen
Neděle 25. 8. | 16:30
cze 1. Charvátová, 28. Tkadlecová, 32. Horká
Startovní listina

Po zisku stříbra v supersprintu a zlata ve sprintu má Lucie Charvátová v Raubiči splněno nad plán, ale určitě bude chtít využít nejlepší výchozí pozice ve stíhačce. Odstartuje jako první společně s Jekatěrinou Glazyrinovou, jen o sekundu před Darjou Blaškovou.

Do půl minuty se na startu vejde 18 biatlonistek, a tak se může pořadí hodně přelévat. Na to budou spoléhat Anna Tkadlecová a Ludmila Horká, které odstartují ze zadních pozic, o více než minutu za těmi nejlepšími.

Foto: Lucie Charvátová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *