Home > Závody > Letní MS Raubiči: Lucie Charvátová má zlato ze sprintu. Dělí se o něj s Ruskou Glazyrinovou

Letní MS Raubiči: Lucie Charvátová má zlato ze sprintu. Dělí se o něj s Ruskou Glazyrinovou

Lucie Charvátová

Sobotní program Mistrovství světa v letním biatlonu v Raubiči uzavřely sprinty mužů a žen. A především závod žen byl z českého pohledu velmi zajímavý. Lucie Charvátová předvedla skvělý střelecký a hlavně běžecký výkon, díky kterému vybojovala první místo. Na nejvyšším stupínku má ale společnost – stejný čas v cíli zaznamenala také Ruska Jekatěrina Glazyrinová. Vítězem mezi muži se stal znovu Timofej Lapšin. Adam Václavík dojel devátý.

Ženy: Charvátová přerušila rusko-ukrajinskou nadvládu

Lucie Charvátová předvedla v Raubiči další obdivuhodný výkon. Musela na jedno trestné kolo, běžecky ale znovu zářila (celkově 2. nejrychlejší čas) a v posledním kole se posunula na medailové pozice. V cíli nakonec zaznamenala totožný výsledný čas jako dosud vedoucí a na střelnici bezchybná Ruska Jekatěrina Glazyrinová – 16:01.4. O titul mistryně světa se tak biatlonistky dělí. Pro obě také jde o druhou medaili na šampionátu, Charvátová byla v supersprintu stříbrná, Glazyrinová bronzová.

Lucie Charvátová
Foto: Lucie Charvátová (Autor: Petr Slavík)

Roli favoritek potvrdily Rusky a Ukrajinky obecně. Kromě Charvátové do elitní desítky nepronikla biatlonistka z žádné jiné země. Rusku Glazyrinovou v první desítce doplnily krajanky Kristina Rezcovová (4.), Viktoria Slivková (7.) a Tamara Voroninová (8.). Ještě větší zastoupení mají Ukrajinky. Bronz slaví Darja Blašková, širší pódium vybojovaly Anastasija Merkušynová (5.) a Vita Semerenková (6.). Druhá ze sesterského dua a vítězka supersprintu, Valj Semerenková, dojela devátá. Desáté místo patří Juliji Žuravokové

Ostatním Češkám nevyšla střelba

Anna Tkadlecová nezopakovala včerejší střelecký výkon ze supersprintu. Musela na tři trestná kola, patří jí 28. místo. Ludmile Horké se závod nepovedl vůbec. Netrefila pět terčů, v cíli tak byla 32.

Výsledky sprintu žen
Analytické výsledky sprintu žen

Muži: Lapšin pokračuje ve zlatém tažení

Timofej Lapšin navázal na včerejší supersprint dalším vítězstvím. Musel sice na jedno trestné kolo, střelecké chyby se ale nevyhnuly ani jeho soupeřům. Rus závodící za Koreu zvítězil o více než čtyři vteřiny. Další cenné kovy si rozdělili ruští biatlonisté – stříbro vybojoval Alexandr Povarnicyn, bronz stejně jako v supersprintu Eduard Latypov.

Za očekáváním zůstali velcí favorité. Asi největší z nich, Lotyš Andrejs Rastorgujevs, po bezchybné položce vleže suverénně vedl. Pak ale přišly tři chyby na stojce a propad na závěrečné 20. místo. Bronzová medaile těsně unikla domácímu Sergeji Bočarnikovovi. Včera stříbrný Klemen Bauer ze Slovinska absolvoval tři trestná kola, nejrychlejší běžecký čas mu zajistil 6. místo. Bez cenného kovu nadále zůstává šestinásobný medailista z letního MS a úřadující mistr Evropy Krasimir Anev. Bulhar minul jediný terč, stačilo to na dělené šesté místo.

Václavík zopakoval první desítku

Z českých zástupců se lépe vedlo Adamu Václavíkovi. Dopustil se dvou omylů na úvodní střelbě, na stojce byl ale bezchybný. Přidal devátý běžecký čas, vyrovnal tak svůj nejlepší výsledek z letních šampionátů – 9. místo. Milan Žemlička musel na trestný okruh jen jednou, měl ale až 30. běžecký čas. Do zítřejšího stíhacího závodu odstartuje ze 17. místa.

Výsledky sprintu mužů
Analytické výsledky sprintu mužů

Medailové pořadí po 8 z 12 závodů
Pořadí Země Z S B =
1. rus 2 1 5 8
2. blr 2 0 0 2
2. kor 2 0 0 2
4. cze 1 3 0 4
5. ukr 1 1 3 5
6. chn 1 1 0 2
7. slo 0 1 0 1

Hlavní foto: Lucie Charvátová (Autor: Petr Slavík)

One thought on “Letní MS Raubiči: Lucie Charvátová má zlato ze sprintu. Dělí se o něj s Ruskou Glazyrinovou

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *