Home > Závody > Letní MS Raubiči: Slovák Otčenáš se ve stíhačce prostřílel ke zlatu, Václavík 14.

Letní MS Raubiči: Slovák Otčenáš se ve stíhačce prostřílel ke zlatu, Václavík 14.

Tradiční účastník letních světových šampionátu Martin Otčenáš neodjede z Raubiči s prázdnou. V závěrečné stíhačce neminul ani jeden terč a díky tomu zvítězil. Adam Václavík klesl z 9. příčky na 14.

Narozeninový dárek Otčenáše

Martin Otčenáš si nadělil skvělý dárek k dnešním 32. narozeninám. Zkušený Slovák sice do stíhačky startoval s číslem 22, ale po dvou čistých ležkách už se vyhříval na prvním místě. V závěrečném kole odrazil atak pětkrát nepřesného Eduarda Latypova a mohl se tak těšit ze čtvrtého titulu mistra světa v letním biatlonu v kariéře.

Ruský reprezentant získal po dvou bronzech stříbrnou medaili, naopak Slovinec Klemen Bauer přidal bronz ke stříbru ze supersprintu. Vítěz předešlých dvou závodů Korejec Timofej Lapšin se tentokrát musel spokojit se čtvrtým místem.

Češi si pohoršili

Adam Václavík ztrácel při příjezdu na úvodní ležku jen devět sekund na čelo závodu, ale tři trestná kola mu zhatila plány na posun vpřed. V dalším průběhu závodu počet chyb zdvojnásobil a dojel 14.

Podobný scénář napsal i Milan Žemlička. Na úvodní ležce chyboval dvakrát, celkově čtyřikrát. V cíli mu patřilo 31. místo.

Výsledky stíhacího závodu mužů
Analýza závodu

Medailové pořadí po 11 z 12 závodů
Pořadí Země Z S B =
1. blr 3 1 0 4
2. rus 2 3 6 11
3. chn 2 1 0 3
4. kor 2 0 0 2
5. cze 1 3 0 4
6. ukr 1 1 4 6
7. svk 1 0 0 1
8. slo 0 1 1 2

Foto: Martin Otčenáš (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *