Home > Závody > Letní MS Raubiči: Tři české juniorky se vešly ve sprintu do desítky. Zlato míří do Číny

Letní MS Raubiči: Tři české juniorky se vešly ve sprintu do desítky. Zlato míří do Číny

Natálie Jurčová

Čínské juniory pokračují ve skvělých výkonech na Mistrovství světa v letním biatlonu v Raubiči. V dnešním sprintu vybojovala Juanmeng Čuová dokonce zlato. Do elitní desítky se vešlo hned trio Češek v čele se sedmou Natálií Jurčovou.

Zlato pro Čínu po 23 letech

Čínský biatlon dělá důležité kroky směrem k olympiádě v Pekingu v roce 2022. V zimě to ukázala Fanqi Mengová ziskem titulu juniorské mistryně světa. Dnes jí sice medaile kvůli dvěma chybám těsně unikla, ale mohla se radovat ze zlata své krajanky Juanmeng Čuové. Ta odstřílela čistě a zvítězila s náskokem 31 sekund před Ukrajinkou Jekatěrinou Bechovou, která měla na svědomí jednu nepřesnost.

Čuová navázala na stříbro ze supersprintu a zároveň napodobila svou předchůdkyni Šumej Juovou, kterí získala zlato na první MS v letním biatlonu v Hochfilzenu v roce 1996. Od té doby Čína na zlatou medaili čekala.

Bronz patřil Rusce Anastasiji Gorejevové. Vítězka supersprintu Valerija Vasněcovová tentokrát udělala tři chyby a skončila jedenáctá.

Tři Češky v desítce

České juniorky si ve sprintu vytvořily skvělou výchozí pozici pro závěrečnou stíhačku. Natálie Jurčová sice musela na tři trestná kola, ale díky šestému běžeckému času byla nejlepší z Češek – sedmá. Na vítěznou Číňanku ztratila minutu a půl, na třetí Rusku půl minuty.

Jen o tři sekundy horší byla Tereza Voborníková s bilancí 1+1 a český trojblok dotvořila jednou nepřesná Klára Polednová. Petra Suchá obsadila 15. místo a Eliška Svobodová 23.

Výsledky sprintu juniorek
Analýza závodu

Medailové pořadí po 6 z 12 závodů
Pořadí Země Z S B =
1. blr 2 0 0 2
2. ukr 1 1 2 4
3. chn 1 1 0 2
4. rus 1 0 4 5
5. kor 1 0 0 1
6. cze 0 3 0 3
7. slo 0 1 0 1

Foto: Natálie Jurčová (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *