Home > Závody > Letní MS Raubiči: Mikuláš Karlík je juniorským vicemistrem světa! Zlato slaví domácí Lazuski

Letní MS Raubiči: Mikuláš Karlík je juniorským vicemistrem světa! Zlato slaví domácí Lazuski

Mikuláš Karlík

I se dvěma trestnými koly dokázal v dnešním sprintu juniorů na Mistrovství světa v letním biatlonu v Raubiči zazářit Mikuláš Karlík. Dvacetiletý český talent vybojoval stříbrnou medaili. Lepší byl jen domácí Dzmitry Lazuski. Závod se vydařil i dalším českým reprezentantům, v první desítce dojeli Vítězslav Hornig, Tomáš Mikyska a Petr Kánský.

Karlíka připravil o titul běloruský expres

Mikuláš Karlík sice dvakrát zaváhal na úvodní položce vleže, na stojce byl ale bezchybný, a především rychlý. Se startovním číslem 24 mu v cíli dlouho patřilo první místo. Nestačil na něj ani jeden z největších favoritů Igor Malinovskij z Ruska, přestože měl o jedno trestné kolo méně.

Českému juniorovi překazil radost z mistrovského titulu až domácí Dzmitry Lazuski s číslem 48. Bělorus měl na kontě tři trestná kola, přesto zvítězil o více než 25 vteřin. Českou stříbrnou pozici ale nikdo neohrozil a Karlík tak slaví premiérovou individuální medaili. Pro bronz si dojel Ukrajinec Jurij Sytnyk. Těsně pod stupni vítězů pak skončil zmiňovaný pětinásobný juniorský mistr světa Malinovskij.

Čtyři Češi v elitní desítce

Další čeští biatlonisté si zajistili skvělou pozici do zítřejší ho stíhacího závodu. Vítězslav Hornig se v posledním běžeckém kole i s jednou chybou pohyboval na medailových pozicích. Na obhajobu loňské medaile ale nakonec nedosáhl, skončil pátý. Tomáš Mikyska a Petr Kánský se stejně jako ve včerejším supersprintu probojovali do elitní desítky. Mikyska se dvěma trestnými koly skončil hned za Hornigem šestý. Kánský byl dokonce jedním ze tří závodníků v celém startovní poli, kteří na střelnici ani jednou nechybovali, stačilo to na závěrečné osmé místo. Josef Kabrda pak se dvěma trestnými koly dojel 33., Josef Mareček měl o jedno kolo víc, patří mu 36. místo.

Výsledky sprintu juniorů
Analýza závodu

Medailové pořadí po 5 z 12 závodů
Pořadí Země Z S B =
1. blr 2 0 0 2
2. rus 1 0 3 4
3. ukr 1 0 2 3
4. kor 1 0 0 1
5. cze 0 3 0 3
6. chn 0 1 0 1
6. slo 0 1 0 1

Foto: Mikuláš Karlík (Autor: Jiří Zaňát)

One thought on “Letní MS Raubiči: Mikuláš Karlík je juniorským vicemistrem světa! Zlato slaví domácí Lazuski

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *