Home > Preview > Letní MS Raubiči: Začínají sprinty, Hornig obhajuje bronz (startovní listiny)

Letní MS Raubiči: Začínají sprinty, Hornig obhajuje bronz (startovní listiny)

Vítězslav Hornig

Sobotním program v Raubiči patří sprintům, a to ve všech kategoriích. Závody zahájí nejprve junioři a juniorky, odpoledne startují muži a ženy. Bronzovou medaili z Nového Města obhajuje v juniorské kategorii Vítězslav Hornig. Většina českých medailistů v čele s loňským mistrem světa Michalem Krčmářem chybí.

Junioři: Hornig zaútočí na další medaili

Sprint juniorů
Sobota 24. 8. | 9:45
cze 9. Kabrda, 13. Mareček, 24. Karlík, 44. Hornig, 57. Mikyska, 58. Kánský
Startovní listina

Loni se ve sprintu juniorů radoval český tým hned ze dvou úspěchů. Jakub Štvrtecký se stal mistrem světa, na stupních vítězů ho pak doplnil bronzový Vítězslav Hornig. Zatímco první jmenovaný medaili obhajovat nebude, druhý na startu nechybí. Hornig pojede s číslem 44. České barvy bude kromě něj hájit ještě pět juniorů, například loni desátý Tomáš Mikyska nebo jedenáctý Mikuláš Karlík. Mezi velké favority patří Rus Igor Malinovskij (43) a Bělorus Dzmitry Lazuski (48). Závod začíná už v 9:45.

Vítězslav Hornig a Jakub Štvrtecký
Foto: Vítězslav Hornig a Jakub Štvrtecký (Autor: Petr Slavík)

Juniorky: Velké šance mají Voborníková a Suchá

Sprint juniorek
Sobota 24. 8. | 12:15
cze 11. Svobodová, 30. Polednová, 39. Jurčová, 45. Voborníková, 48. Suchá
Startovní listina

Loňské medailové trio Kamila Żuková, Markéta Davidová a Valerija Vasněcovová už sbírá zkušenosti ve Světovém poháru. V dnešním startu se představí jen ruská biatlonistka. Z českých juniorek jsou největšími favoritkami Tereza Voborníková (start. číslo 45) a Petra Suchá (48). Loni se obě dokázaly probojovat mezi nejlepších deset. Voborníková desítku uzavírala, Suchá byla dokonce osmá. Kromě Vasněcovové jim bude soupeřkou třeba juniorská mistryně světa Jekatěrina Bechová (47). Juniorky se na start postaví ve 12:15.

Muži: Loni tři medaile, letos jen dva zástupci

Sprint mužů
Sobota 24. 8. | 15:00
cze 4. Žemlička, 29. Václavík
Startovní listina

Loni to byly pohádkové stupně vítězů. Michal Krčmář se stal ve sprintu mistrem světa, stříbro bral Ondřej Moravec, bronz Tomáš Krupčík. Ani jeden z nich se letošního šampionátu neúčastní. Českými zástupci budou Adam Václavík (29) a Milan Žemlička (4). Václavík byl loni ve sprintu 18., v roce 2015 (navíc v Raubiči) dojel v elitní desítce. Konkurence je ale dnes velká. Mezi favority se řadí především Lotyš Andrejs Rastorgujevs (55), Ukrajinec Serhij Semenov (56) nebo úřadující mistr Evropy, Bulhar Krasimir Anev (34). Muži závod zahájí v 15:00.

Ondřej Moravec a Michal Krčmář
Foto: Ondřej Moravec a Michal Krčmář (Autor: Petr Slavík)

Ženy: Favoritek je hodně, šanci má Charvátová

Sprint žen
Sobota 24. 8. | 17:00
cze 12. Horká, 22. Tkadlecová, 28. Charvátová
Startovní listina

Stejně jako u mužů chybí všechny obhájkyně cenného kovu – Paulína Fialková, Monika Hojniszová a Galina Visněvská. Přesto je startovní listina plná velkých jmen. Favoritkami jsou například Ukrajinky. Zkušené sesterské duo Vita (20) a Valj (36) Semerenkovy doplní ještě Anastasija Merkušynová (17) nebo Julija Žuravoková (19). Domácí fanoušci se těší na úspěch 15. ženy SP, Iryny Kryukové (16). Opět nechybí silná ruská sestava – Jekatěrina Glazyrinová (4), Viktorija Slivková (25) a Larisa Kuklinová (35). Zapomenout nesmíme ani na Baibu Bendikovou z Lotyšska (27). K favoritkám ale můžeme řadit i Lucii Charvátovou. Jejím největším úspěchem na letním MS dosud bylo 12. místo. To se změnilo včera, kdy se stala vicemistryní světa v supersprintu. Charvátová dnes startuje s číslem 28. Kromě ní se na startu objeví Ludmila Horká (12) a Anna Tkadlecová (22). Start žen bude v 17:00.

Všechny závody odvysílá živě Eurovision Sports TV, závody dospělých i ČT sport.

Hlavní foto: Vítězslav Hornig (Autor: Jaroslav Svoboda)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *