Home > Závody > Letní MS Raubiči: Charvátová vybojovala po heroickém finiši v supersprintu stříbro

Letní MS Raubiči: Charvátová vybojovala po heroickém finiši v supersprintu stříbro

Lucie Charvátová

První den Mistrovství světa v letním biatlonu v Raubiči byl pro české barvy stříbrný. Na úspěch juniora Vítězslava Horniga navázala v supersprintu žen Lucie Charvátová. Milanu Žemličkovi jen těsně unikla elitní desítka.

Lapšinova show, Žemlička 11.

Ve svou vlastní exhibici proměnil Timofej Lapšin supersprint mužů. Rus v korejských službách se ujal vedení hned na první střelbě a už ho nepustil, protože za celý závod minul jediný terč. Navíc střílel o 20 sekund rychleji než ostatní.

Druhý skončil se ztrátou 14,5 sekundy zkušený Slovinec Klemen Bauer, který měl v nohách jedno trestné kolo. Dvakrát musel kroužit v cíli třetí Rus Eduard Latypov, dokonce třikrát pak domácí Viktar Kryuko. Ten obsadil čtvrtou příčku.

Po nepostupu Adama Václavíka z kvalifikace byl jediným českým účastníkem finále Milan Žemlička. A nevedl si špatně. Sice nasbíral dvě trestná kola, ale po Lapšinovi byl druhým nejrychlejším střelcem. I díky tomu nakonec bral solidní 11. příčku.

Výsledky supersprintu mužů
Analýza závodu

Fantastický finiš nakonec stříbrné Charvátové

Dopoledne si dole a odpoledne nahoře. To dnes platilo pro Lucii Charvátovou. Z kvalifikace prošla s odřenýma ušima z 29. místa po tom, co musela na pět trestných kol. Ale ve finále bylo trestné kolo jen jedno, díky čemuž se po závěrečné střelbě vyhoupla na osmé místo. Na čelo v tu chvíli ztrácela 15 sekund.

Charvátová ale rozjela neskutečnou stíhací jízdu, v posledním kole byla vůbec nejrychlejší (celkově čtvrtá nejrychlejší) a v závěrečném finiši nestačila jen na zkušenou Ukrajinku Valj Semerenkovou. Ta získala už svou 16. medaili z letního MS, Češka druhou.

Na Charvátovou v závěrečných metrech nestačily třetí Ruska Jekatěrina Glazyrinová a čtvrtá Běloruska Dzinara Alimbekavová. Solidní závod má za sebou i druhá česká účastnice finále Anna Tkadlecová. S jedním trestným kolem skončila 16. Ludmila Horká ztroskotala v kvalifikaci.

Výsledky supersprintu žen
Analýza závodu

Medailové pořadí po 4 z 12 závodů
Pořadí Země Z S B =
1. rus 1 0 3 4
2. ukr 1 0 1 2
3. blr 1 0 0 1
3. kor 1 0 0 1
5. cze 0 2 0 2
6. chn 0 1 0 1
6. slo 0 1 0 1

Foto: Lucie Charvátová (Autor: Petr Slavík)

One thought on “Letní MS Raubiči: Charvátová vybojovala po heroickém finiši v supersprintu stříbro

  1. Velká gratulace pro Charvátovou 🙂 a ještě větší přání: ať jí zůstane přesná muška celou sezonu!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *