Home > Preview > Letní MS v NMNM otevírají smíšené štafety (startovní listiny)

Letní MS v NMNM otevírají smíšené štafety (startovní listiny)

Ondřej Moravec

První česká medaile v první den Mistrovství světa v letním biatlonu? Při pohledu na sestavu smíšené štafety se to zdá být hodně reálné. O medaile ale mohou bojovat i čeští junioři.

Smíšená štafeta juniorů
Pátek 24. 8. | 15:30
cze 6. Suchá, Voborníková, Štvrtecký, Hornig
Startovní listina

Před rokem v Čajkovském vyhráli ruští junioři suverénně před těmi ukrajinskými. Na straně Ruska pamatuje zlatý úspěch Valerija Vasněcovová, za stříbrou Ukrajinu tehdy závodila Anna Kryvonosová. Je velká šance, že se na stupních vítězů potkají znovu.

Šanci na obhajobu bronzu má určitě i Bělorusko v čele s finišmanem Dzmitrym Lazuskim. Větší vyrovnaností ale možná oplývá české kvarteto ve složení Petra Suchá, Tereza Voborníková, Jakub Štvrtecký a Vítězslav Hornig.

Mezi favority musíme zařadit i Kazachstán s rychlým Romanem Jereminem nebo Polsko s Kamilou Żukovou. Celkem se představí 11 zemí.

Smíšená štafeta
Pátek 24. 8. | 18:00
cze 6. Vítková, Davidová, Moravec, Krčmář
Startovní listina

Pravděpodobně vyrovnanější podívanou přinese smíšená štafeta dospělých. Papírové předpoklady dávají největší šance domácímu týmu. Kouč Egil Gjelland poslal na první úsek Veroniku Vítkovou a na ten druhý si z juniorské kategorie vypůjčil Markétu Davidovou. Zdeněk Vítek pak nemohl ukázat na nikoho jiného než Ondřeje Moravce a Michala Krčmáře.

Velkým konkurentem bude Ukrajina se sestrami Semerenkovými a také zlato obhajující Rusko s Jekatěrinou Jurlovovou-Perchtovou či Jurim Šopinem.

Slovensko bude neobvykle spoléhat hlavně na muže, pojede dvojice Tomáš Hasilla a Martin Otčenáš. Do širšího okruhu favoritů můžeme zařadit také Polsko, Japonsko či Rakousko. Na startu bude 12 zemí.

Foto: Ondřej Moravec (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *