Home > Závody > Čeští junioři otevřeli letní MS zlatem, Vítková a spol. přidali stříbro

Čeští junioři otevřeli letní MS zlatem, Vítková a spol. přidali stříbro

Čeští junioři

Úvodní den Mistrovství světa v letním biatlonu v Novém Městě na Moravě českým barvám vyšel. Smíšená štafeta juniorů nejprve potěšila fanoušky zlatem a áčkový tým následně vybojoval stříbro.

Smíšená štafeta juniorů: Češi získali na úvod zlato

Česká štafeta se od začátku závodu pohybovala na čelních pozicích. Petra Suchá předávala Tereze Voborníkové jako první. Ta se následně propadla na druhé místo, ale Jakub Štvrtecký vrátil českému týmu vedení. Sice musel na trestné kolo, ale parádně běžel. Zlato zajistil Vítězslav Hornig, když na poslední střelbě zdolal polského soupeře. Třetí skončilo Slovinsko.

Pódium smíšené štafety juniorůFoto: Pódium smíšené štafety juniorů (Autor: Jaroslav Svoboda)

„S během jsem spokojený. První dvě kola se mi jelo dobře. V tom třetím kole už se na té vodě nešlo moc odrážet nohama, šlo to přes ruce. Problémem byly i sjezdy. V té nejtěžší zatáčce jsem se musel i postavit, ve vajíčku by mě to asi vyneslo,“ komentoval Jakub Štvrtecký deštivý závod.

Výsledkový servis

Smíšená štafeta: České kvarteto nestačilo jen na to ruské

Smíšená štafeta nemohla pro české barvy začít líp. Veronika Vítková ani jednou nedobíjela a v těžké konkurenci těsně předávala jako první. Dobře následně zajela i Markéta Davidová, po čisté stojce předávala jako třetí. Ondřej Moravec se trochu trápil na střelnici a propadl se o jedno místo. Pak ale zaúřadoval Michal Krčmář a nejrychlejším časem na závěrečném úseku zařídil stříbro.

Stříbrní čeští biatlonistéFoto: Stříbrní čeští biatlonisté (Autor: Jaroslav Svoboda)

Češi nestačili jen na suverénní Rusko, za které nekompromisně finišoval Jurij Šopin. Třetí dojelo Polsko.

Foto: Pódium smíšené štafety (Autor: Jaroslav Svoboda)

„Byl to strašně bolavý závod. Nepřišlo mi to tak strašné z kopce dolů, jako spíš nahoru. Tam to hodně klouzalo. Zvlášť u mě, která má slabé ruce, to nebylo ono. Při stojce jsem měla dneska spíš štěstí, rány byly hodně těsné,“ hodnotila závod Markéta Davidová.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Stříbrní čeští junioři (Autor: Jaroslav Svoboda)

One thought on “Čeští junioři otevřeli letní MS zlatem, Vítková a spol. přidali stříbro

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *