Home > Závody > M. Fourcade získal třetí domácí titul. Ten čtvrtý mu sebral Desthieux

M. Fourcade získal třetí domácí titul. Ten čtvrtý mu sebral Desthieux

Martin Fourcade

Druhá část Samse Biathlon Summer Tour v Arçonu přinesla spravedlivou dělbu cenných kovů. V závodech, které byly součástí Mistrovství Francie, si odnesli po jedné zlaté a stříbrné medaili Martin Fourcade, Simon Desthieux, Justine Braisazová a Anaïs Bescondová.

Třetí zlato pro Martina Fourcada

Před měsícem v v Arçonu to bylo galapředstavení Martina Fourcada. Suverénně ovládl jak zkrácený sprint, tak stíhací závod. A na Stade de Biathlon Florence Baverel vyhrál i do třetice.

V sobotním sprintu Fourcade sice udělal jednu chybu vleže, ale na trestném kole byli i jeho největší soupeři Simon Desthieux a Quentin Fillon Maillet. Desthieux dojel druhý se ztrátou 27,5 sekundy, Fillon Maillet byl o další 2,4 sekundy pomalejší.

Jen čistá střelba vedla k medaili ve sprintu žen. Nejrychlejší z bezchybných byla Justine Braisazová, která zdolala Anaïs Bescondovou o 8,6 sekundy. Výbornou formu potvrdila třetím místem Enora Latuillièreová. Připomeňme, že minulý měsíc získala na stejném místě zlato a bronz.

Výsledky sprintu žen
Výsledky sprintu mužů

Fourcade na čtvrtý pokus pokořen

Do nedělního stíhacího závodu nastupoval Martin Fourcade s půlminutovým náskokem a tím pádem velkou šancí na čtvrté zlato. Jenže po každé střelbě musel jednou objet trestné kolo a o první místo přišel.

Simon Desthieux chyboval jen dvakrát a zvítězil o 20,8 sekundy před Fourcadem. Pro Desthieuxe to byla čtvrtá medaile z domácího šampionátu ze čtyř možných. Třetí místo zabral Antonin Guigonnat na úkor Quentina Fillona Mailleta, který nasbíral sedm chyb.

Ideální výkon na střelnici nepodala ve stíhacím závodě ani Justine Braisazová. Přidala si čtyři trestná kola a kvůli tomu o tři čtvrtě minuty podlehla třikrát nepřesné Anaïs Bescondové. Nejzkušenější Francouzka tak vytěžila z domácího mistrovství druhé zlato. Enora Latuillièreová zase získala čtvrtou medaili a zároveň třetí bronz.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Petit podium qui régal 💪🤗😁

Příspěvek sdílený Anaïs Bescond (@anaisbescondofficiel),

Výsledky stíhacího závodu žen
Výsledky stíhacího závodu mužů

Foto: Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *