Home > Novinky > Mäkäräinenová nekončí. Dokonce chce startovat na běžeckém MS

Mäkäräinenová nekončí. Dokonce chce startovat na běžeckém MS

Kaisa Mäkäräinenová

Kaisa Mäkäräinenová

Foto: Kaisa Mäkäräinenová (Autor: Martin Kaděrka)

Žádný konec kariéry se nekoná. Kaisa Mäkäräinenová včera oznámila, že by chtěla pokračovat až do Olympiády v roce 2018 a navíc by si ráda v příští sezóně odskočila k běžcům specialistům.

Mäkäräinenová si rozhodnutí o své budoucnosti nechala projít hlavou o trochu déle. Důvodem byly změny v realizačním týmu finské reprezentace. Marko Laaksonen skončil na pozici hlavního trenéra, kde ho nahradí Antti Leppävuori. Tento muž se dlouhé roky pohyboval spíše v ústraní po tom, co v roce 2001 vypukl dopingový skandál ve finském běžeckém lyžování.

„Řekla jsem si, že bych ráda pokračovala až do Pchjongčchangu. Ale pokud by to nešlo nebo bych ztratila chuť, tak můžu skončit už po nadcházející sezóně,“ nechává si 33letá Finska otevřená vrátka.

Mäkäräinenová se již těší na další Mistrovství světa, které se uskuteční v jejím oblíbeném Hochfilzenu. V plánu je však i start na šampionátu klasiků, který se uskuteční na finské půdě. „Musím říct, že mě možná účast velmi zajímá. Vím, že finský tým je velmi silný, znám dobře holky i trenéry. Mým plánem je co nejlepší letní příprava a v zimě uvidíme, jestli jsem připravena zabojovat o místo v Lahti.“

Start v domácím prostředí je pro všechny finské reprezentanty o to lákavější, že budou medailové boje věnovány oslavě 100. výročí samostatnosti Finska na Rusku. Konkrétně Mäkäräinenová by toto jubileum mohla oslavit účastí na 10 km, 30 km či ve štafetě.

One thought on “Mäkäräinenová nekončí. Dokonce chce startovat na běžeckém MS

  1. Super zpráva! Jinak na MS v Lahti se dá reálně se da počítat asi se štafetou anebo s třicítkou, klasickou desítku určitě nepoběží. Ale možná se tam ani nedostane, protože ženská finská repre je neuvěřitelně silná. Jinak jsem samozřejmě moc rád, že pokračuje. #gokaisa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *