Home > Novinky > Zemřel Klaus Siebert, bývalý vynikající biatlonista a kouč Darji Domračevové

Zemřel Klaus Siebert, bývalý vynikající biatlonista a kouč Darji Domračevové

Klaus Siebert

Klaus Siebert

Foto: Klaus Siebert (© biathlonworld.com)

Několikanásobný mistr světa, vítěz Světového poháru a později i úspěšný trenér Klaus Siebert v neděli po dlouhém boji podlehl rakovině. Stalo se tak jen čtyři dny před jeho 61. narozeninami.

Úspěšný závodník i trenér

Siebertova závodnická kariéra dosáhla vrcholu v sezóně 1978/79. Reprezentant tehdejší NDR získal zlato ve vytrvalostním závodě na Mistrovství světa v Ruhpoldingu a také ovládl celkové hodnocení Světového poháru.

Jako trenér byl Siebert minimálně stejně úspěšný. Začínal u juniorských týmů Německa, kde mu pod rukama mimo jiné prošel Ricco Groß. Ze své domoviny se přesunul do sousedního Rakouska, odkud se pak dostal k čínské reprezentaci. Během jeho angažmá zaznamenaly zejména Číňanky obrovský progres.

Od roku 2008 Siebert pracoval v běloruských službách a stál tak za obrovskými úspěchy Darji Domračevové. V roce 2011 mu lékaři diagnostikovali rakovinu. I přesto zůstal u svého milovavného sportu a dovedl Domračevovou ke zlatému hattricku na Olympiádě v Soči. Po olympijské sezóně se stáhl z biatlonového světa a soustředil se na boj se zákeřnou nemocí. Marně…

Díky Klausi

Smrt oblíbeného trenéra nesou velmi těžce jeho bývalé svěřenkyně. „Jeho charisma bylo jedinečné, čas strávený s ním nezapomenutelný a nedocenitelný. V mém srdci zůstanou navždy krásné vzpomínky a obrovská vděčnost za vše… za každou společně strávenou minutu,“ vyznala se Darja Domračevová, na kterou navázala Naděžda Skardinová: „Byl naším supermanem… koučem, psychologem, učitelem a přítelem v jednom. Pro mě byl jako biatlonový král. Jsem velmi vděčná za to, co mě naučil. Hlavně mě naučil milovat život a biatlon zároveň. Vždycky zůstane v srdci nás všech. Můžu říct jen děkuji. Děkuji za čas, který jsi strávil s námi.“

BiatlonMag vyjadřuje všem blízkým upřímnou soustrast. Čest památce Klause Sieberta.

Zdroj: biathlonworld.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *