Home > Novinky > Mäkäräinenová s Wiererovou vtipkovaly: „Já tě předjedu na trati, ty mě pak na střelnici.“

Mäkäräinenová s Wiererovou vtipkovaly: „Já tě předjedu na trati, ty mě pak na střelnici.“

Dorothea Wiererová

Stejně jako ve slovinské Pokljuce, jen v opačném pořadí. Tak skončil dnešní sprint žen v Hochfilzenu. Vítězkou tentokrát byla Dorothea Wiererová, druhé místo opanovala Kaisa Mäkäräinenová. Protože Wiererová zvítězila těsně o necelou sekundu, do stíhacího závodu tak odstartují společně. Na tiskové konferenci obě biatlonistky vypadaly, že se na svůj další souboj těší.

Až moc rychlá střelba, až moc jednoduchá trať

„Zítra bude Kaisa startovat hned se mnou. Takže mě v prvním kole předjede a já se ji budu snažit dohnat, “ řekla pobaveně ke své strategii na další závod Dorothea Wiererová. „Ty mě pak zase předběhneš na střelnici,“ uklidňovala Italku Kaisa Mäkäräinenová.

Právě neuvěřitelná rychlost střelby podržela vedoucí ženu Světového poháru na prvním místě. „Vím, že jsem v posledním kole ztrácela sekundy, ale těsně to vyšlo. Ta poslední střelba byla možná až moc rychlá, ale na střelnici se cítím dobře a doufám, že to tak bude i pokračovat,“ sdělila Wiererová.

Se střelbou byla spokojená i Finka. I když měla opět nejrychlejší běžecký čas, nebyl to podle jejích slov ten úplně nejlepší výkon. „V Pokljuce jsem se na lyžích cítila trochu lépe. Tady v Hochfilzenu jsou tratě úplně jiné, ale mám je ráda. Podle mě je to dvoukilometrové kolo tady docela jednoduché,“ myslí si Mäkäräinenová. „To tedy není,“ reagovala pohotově Wiererová.

Dobrá nálada na tiskové konferenci značila, že obě závodnice jsou se začátkem sezony spokojeny. Přesto to prý nemusí pokračovat jen jejich soubojem. „Sezona je dlouhá, navíc v březnu je Mistrovství světa. Každý tým může mít odlišnou strategii, jak rozložit síly v průběhu celé sezony a hlavně na mistrovství,“ doplnila k dosavadním výsledkům Finka.

Rusko – rakouská radost na třetím místě

Jekatěrina Jurlovová

Foto: Jekatěrina Jurlovová (Autor: Guillaume Baviere pod licencí BY-SA)

Na třetím místě dnešního závodu skončila Ruska Jekatěrina Jurlovová Perchtová. Šlo o její druhé medailové umístění ve sprintu celkem.  „Po Pokljuce jsem byla trochu zklamaná, ale dnešek byl skvělý. Užívám si to, že jsem na pódiu právě s Kaisou a Doro,“ svěřila se ruská závodnice, která ale žije v Rakousku. Tam v létě trénovala a podporuje ji tu hodně lidí, a to jí podle jejích slov dodává sílu. Strategii na sobotní závod také zatím nemá. „Chci si užít dnešní třetí místo, uvidíme v sobotu,“ uzavřela přátelskou tiskovou konferenci Ruska.

Hlavní foto: Dorothea Wiererová (Autor: Petr Slavík)

Zdroj: IBUTV, youtube.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *