Home > Závody > Markéta Davidová se stala juniorskou mistryní Evropy ve sprintu!

Markéta Davidová se stala juniorskou mistryní Evropy ve sprintu!

Markéta Davidová

Markéta Davidová na domácím Mistrovství Evropy juniorů v Novém Městě na Moravě září. Po bronzu z vytrvalostního závodu slaví ve sprintu zisk té nejcennější medaile. Znovu se dařilo i Simoně Maříkové, které dojela šestá.

Už od prvních kilometrů vládla Markéta Davidová celému 108člennému startovnímu poli. Byla totiž opět nejrychlejší na trati, což skvěle podpořila čistým kontem na úvodní ležce. Po střelbě vestoje musela na jedno trestné kolo, ale i tak projela mezičasem se slušným náskokem 6 vteřin na Rusku Valeriju Vasněcovovou, která udělala také jednu chybu.

Náskok nakonec vzrostl na 18 vteřin, a tak mohla Davidová slavit své vůbec první zlato na mládežnické úrovni. A nechybělo málo, aby byla medailová oslava v českém týmu dvojitá. Simona Maříková se po druhé nule zařadila na průběžné třetí místo. Závěrečné kolo jí ovšem vyšlo o něco méně než nejbližším soupeřkám, a tak se propadla na 6. příčku. Cesta k bronzu se uvolnila pro Polku Kamilu Żukovou.

Body do IBU Junior Cupu získala za 36. pozici Anna Tkadlecová. Mimo bodované příčky naopak skončily 60. Tereza Vinklárková, 66. Natálie Jurčová a 69. Kateřina Luxemburgová.

Výsledky sprintu žen

Medailové pořadí po 3 z 6 závodů
Pořadí Země Z S B =
1. rus 1 2 0 3
2. cze 1 0 1 2
3. ger 1 0 0 1
4. fra 0 1 0 1
5. blr 0 0 1 1
5. pol 0 0 1 1

Foto: Markéta Davidová (© biathlonromania.ro)

One thought on “Markéta Davidová se stala juniorskou mistryní Evropy ve sprintu!

  1. Výborné výsledky!! Smekám před Davidovou a chválím i Maříkovou a Žemličku. Ale nelíbí se mi, že pořadatelům unikl průjezd Mikysky mezičasem po střelbě ve stoje. A dokonce ani po více než půl hodině po ukončení závodu nejsou zkompletovány výsledky střelby a samotného běhu. To je ostuda!! Měl jsem o pořadatelích z NMM a jejich technickém týmu lepší mínění.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *