Home > Závody > Marte Olsbuová Røiselandová ovládla testovací závody ve Sjusjøenu, Johannes Bø nestačil na bratra

Marte Olsbuová Røiselandová ovládla testovací závody ve Sjusjøenu, Johannes Bø nestačil na bratra

Tradiční předsezónní závody s mezinárodním obsazením se letos v Sjusjøenu uskutečnit nemohly, a tak norští biatlonisté poměřili síly aspoň mezi sebou.

Povzbuzená dvěma výhrami půjde do sezóny Marte Olsbuová Røiselandová. V pondělním sprintu střílela čistě, v úterním hromadném startu minula jeden terč.

Běžecky na tom byla podobně jako Tiril Eckhoffová. Tu však v obou závodech poslaly čtyři chyby na třetí příčku. Pokaždé před ní byla Ida Lienová, která si tak pravděpodobně řekla o nominaci na Světový pohár.

Ingrid Tandrevoldová brala po třech nepřesnostech ve sprintu až šesté místo, v hromadném startu skončila se čtyřmi nepřesnostmi čtvrtá.

Mezi muži si vedli nejlépe Tarjei Bø a Vetle Christiansen, kteří po čistém sprintu udělali v hromadném startu shodně dvě chyby. První závod vyhrál Bø a Christiansen byl třetí. V druhém závodě Christiansen na cílové rovince staršího z bratrské dvojice porazil.

Ten mladší doplňoval v obou závodech pódium. Ve sprintu chyboval Johannes Thingnes Bø dvakrát a na svého bratra ztratil 13 sekund. V hromadném startu se po čtyřech minelách díval na vedoucí duo s odstupem zhruba 10 sekund.

Výsledky testovacích závodů v Sjusjøenu

Foto: Marte Olsbuová Røiselandová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *