Home > Novinky > Martin Fourcade chybí ve francouzské sestavě pro Oslo

Martin Fourcade chybí ve francouzské sestavě pro Oslo

Martin Fourcade

Hned 13členná je sestava Francie pro závěrečný díl Světového poháru, ale Martin Fourcade v ní chybí. Majitel sedmi velkých křišťálových glóbů, který po deseti letech odjel z mistrovství světa bez medaile, ale do Osla stejně odcestoval.

„Martin po dohodě s trenéry vynechá závody v Oslu. Nicméně bude na místě a ten čas využije k diskuzi s trenéry o přípravě na příští sezónu,“ sdělila Francouzská lyžařská federace (FFS). Fourcade prožívá ve všech směrech nevydařenou sezónu, trápí se ve střelbě i v běhu. Ve Světovém poháru nyní figuruje na sedmém místě, vyhrál jen dva závody.

Francouzští muži budou v Oslu závodit v sedmi, díky čtvrtému místu v celkovém hodnocení IBU Cupu si právo startu na finálovém podniku SP vybojoval Aristide Bègue. Sestavu žen doplní 22letá Caroline Colombová, která zazářila dvěma výhrami na posledním IBU Cupu v Martellu.


Nominace Francie pro SP v Oslu

Muži: Aristide Bègue, Fabien Claude, Simon Desthieux, Quentin Fillon Maillet, Simon Foucade, Antonin Guigonnat, Émilien Jacquelin

Ženy: Célia Aymonierová, Anaïs Bescondová, Justine Braisazová, Chloé Chevalierová, Caroline Colombová, Julia Simonová

Zdroj: FFS
Foto: Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

4 thoughts on “Martin Fourcade chybí ve francouzské sestavě pro Oslo

    1. Aristide jede jako sedmý, protože v IBU Cupu vybojoval právě to sedmé místo navíc pro Francii. To je v článku uvedeno.

      1. Já přece nerozporuju, že Aristide jede jako sedmý, píšu to samé. Ale zapomněli jste zmínit, že hlavně místo Fourcada jede Fabien Claude, toho jste nějak v článku vypustili. Výkonnostně je přitom aktuálně zajímavější než Aristide.

        1. Aristide je zmíněný kvůli vysvětlení toho, že Francouzi startují v sedmi. Nerozporuji, že Claude může být výkonnostně jinde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *