Home > Novinky > Martin Fourcade figuruje v nominaci pro Oslo. Rusové vyzkouší juniory

Martin Fourcade figuruje v nominaci pro Oslo. Rusové vyzkouší juniory

Martin Fourcade

Martin Fourcade by přeci jen měl startovat na finálovém podniku Světového poháru v Oslu. Alespoň tedy podle nominace, kterou utvořili francouzští trenéři. Známé jsou už také sestavy dalších zemích.

Pro závěr Světového poháru dostaly některé země z IBU Cupu rozšířenou kvótu za umístění svých závodníků v elitní desítce. Maximálně tak šlo získat dvě místa mezi muži a dvě místa mezi ženami. Na jedno místo má mimo jiné nárok i Česká republika díky Lee Johanidesové. Je však otázkou, zda bude využito. Ve většině závodů totiž Zdeněk Vítek nevyužil ani možnost nasadit šestou závodnici.

Kdo tohoto bonusu využije naplno, jsou Rusové. Do Osla cestuje 8 mužů a 8 žen. Mezi nimi i dopingový hříšník Alexandr Loginov či úspěšní junioři. Igor Malinovskij, Valerija Vasněcovová a Jekatěrina Moškovová zažijí premiéru ve Světovém poháru. Z tradičních opor schází Olga Podčufarovová a Světlana Slepcovová, které již ukončily sezónu.

Ve francouzské nominaci nechybí nikdo ze známých jmen. Navíc v ní figurují Enora Latuillièreová a Julia Simonová. Tedy dvě mladé závodnice, kterým se dařilo v druholigovém IBU Cupu.

Úspěšná jména z IBU Cupu zařadilo do své sestavy i Norsko. Vedle zkušených biatlonistek dostanou prostor mladé naděje Ingrid Tandrevoldová a Karoline Erdalová. Tradiční kvarteto u mužů doplňuje podobně jako na dvou posledních štacích Vetle Christiansen a také trio z IBU Cupu. Doma si zazávodí Henrik L’Abée-Lund, Fredrik Gjesbakk a Kristoffer Langøien Skjelvik. Posledně jmenovaný zažije ve 25 letech svou premiéru mezi elitou.

Zdroje: nordicmag.info, skiskyting.no, biathlonrus.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *