Home > Závody > SP Östersund: Martin Fourcade jasně ovládl i stíhačku a vede Světový pohár

SP Östersund: Martin Fourcade jasně ovládl i stíhačku a vede Světový pohár

Martin Fourcade

Martin Fourcade

Foto: Martin Fourcade (Autor: Martin Kaděrka)

Světový pohár v Östersundu zakončil z pohledu mužů očekávanou výhrou ve stíhacím závodě Martin Fourcade, jenž se tak dostal do čela seriálu. Ondřej Moravec dojel jako nejlepší z našich na 19. příčce.

Martin Fourcade do žlutého

Stíhací závod mužů měl očekávaný scénář. Martin Fourcade vyjel s náskokem 52 vteřin na druhého Arnda Peiffera a bylo jasné, že pokud se mu nepřihodí něco neobvyklého, tak vyhraje. Překážkou rozhodně nemohly být tři nepřesnosti na střelbě. Francouzský suverén tak získal již svou 41. individuální výhru v kariéře a potvrdil, že se mu v Östersundu pravidelně daří. Z posledních 13 individuálních závodů ve Švédsku je to pro něj už 10. výhra. V rakouském Hochfilzenu už uvidíme Martina v obvyklém žlutém dresu pro veducího závodníka Světového poháru.

Štastní Peiffer a Fillon Maillet

Zajímavější dnes byly souboje o druhou a další pozice. Pořadím pořádně zamotala už druhá střelba vleže, po níž se utrhli čistí Benedikt Doll a Quentin Fillon Maillet. To Ole Einar Bjørndalen se třemi chybami vzdálil boji o další pódium.

Třetí střelba závodu, který provázely férové podmínky na střelnici, vyšla nejlépe Arndu Peifferovi, jenž se spolu s Fillonem Mailletem odpoutal od ostatních. Do té doby druhý Benedikt Doll se kvůli dvěma chybám propadl na místo páté.

Zkušený Němec Peiffer zvládl bezchybně i poslední položku, a tak nebylo pochyb o tom, že obhájí druhou příčku ze sprintu. Velmi nadějně se jevila i třetí pozice Quentina Fillona Mailleta. Náskok 13 sekund se sice zmenšil na necelé dvě vteřiny, ale i tak mohl Francouz v objetí Martina Fourcada oslavit druhé stupně vítězů v kariéře.

Obrovské posuny

Na Fillona Mailleta v posledním kole dorážela hladová smečka, kterou vedli nakonec čtvrtý Tarjei Bø a pátý Emil Hegle Svendsen. Zvlášť u staršího z bratrské dvojice se jednalo o mimořádný výkon. Suverénně nejrychlejší běh v kombinaci s jen dvěma chybami na střelnici znamenal posun o 25 míst vzhůru.

Ještě větší progres však zaznamenal Rus Dmitrij Malyško. Z 34. místa se vyšplhal až na 7. Pád ke konci závodu trochu zbrzdil dalšího ruského závodníka Jevgenije Garaničeva. Jeden ze dvou bezchybných biatlonistů i tak zlepšil svou 27. příčku ze sprintu na 8. ve stíhačce. Simona Fourcada čtyři nuly katapultovaly dokonce o 35 pozic výše, dojel 14. Mimořádně si vedl i Slovák Tomáš Hasilla, jenž bral životní 22. místo.

Tři Češi do 24. příčky

Velmi nadějně se dnešní závod vyvíjel pro českého benjamínka Michala Krčmáře. Před třetí střelbou mu díky dvěma nulám vleže patřilo dokonce 9. místo. Tři chyby vestoje ovšem přinesly propad na 24. pozici. Vynikající střelbou se prezentoval Ondřej Moravec. Trefil 19 ran a 19. příčka mu také patřila v cíli. Hned za Moravcem dojel Michal Šlesingr. Tomu se skvěle vedlo na trati, hodně času však prostál na střelnici, kde byl ze všech nejpomalejší. Bez bodového zisku dnes končí 42. Tomáš Krupčík a 56. Jaroslav Soukup.

Statistiky

Běžecké časy: 1. T. Bø (25:46,7), 2. J. Bø (+12,2), 3. Malyško (+21,8) – 5. Šlesingr (+26,2), 25. Moravec (+1:03,8), 33. Krčmář (+1:09,5), 35. T. Krupčík (+1:17,2), 53. Soukup (+1:56,6)

Střelecké časy: 1. Eder (1:24,1), 2. Šipulin (+8,6), 3. Birkeland (+16,0) – 26. Moravec (+30,8), 40. Krupčík (+39,0), 45. Krčmář (+40,7), 46. Soukup (+41), 60. Šlesingr (+1:00,9)

Výsledkový servis

Výsledky stíhacího závodu mužů

Analýza závodu

Pořadí Světového poháru

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *