Home > Závody > SP Östersund: Soukalová dojela pátá a udržela žlutý trikot. Vítězí Mäkäräinenová

SP Östersund: Soukalová dojela pátá a udržela žlutý trikot. Vítězí Mäkäräinenová

Kaisa Mäkäräinenová

Kaisa Mäkäräinenová

Foto: Kaisa Mäkäräinenová (Autor: Martin Kaděrka)

Gabriela Soukalová načne další díl Světového poháru v Hochfilzenu ve žlutém. Dnes jí k tomu ve stíhacím závodě v Östersundu stačilo i páté místo. Vítězství bere Kaisa Mäkäräinenová.

Přepuštění vedení

Gabriela Soukalová vstoupila do závodu čistou ležkou. Na té druhé už však jednou chybovala, díky čemuž se k ní přiblížily Franziska Preußová a Marie Dorinová Habertová. Daleko nebyly ani další soupeřky.

Jedno zaváhání si česká reprezentantka neodpustila ani na první stojce. Byl z toho propad na čtvrté místo a ztráta 25 vteřin na bezchybnou Němku Preußovou. Tři nuly měla na svém kontě i její krajanka, druhá Franziska Hildebrandová. Těsně před Soukalovou se pak dostala ještě Dorinová Habertová.

Finská raketa

Čtvrtou nulu přidala na poslední položce Hildebrandová a šla do vedení. Stejně si však vedly i Wiererová, Soukalová a Mäkäräinenová, jež byly v kontaktu. Do boje o nejvyšší příčky mohly zasáhnout také Preußová a Dorinová Habertová.

Poslední kolo bylo běžeckým galapředstavením Kaisy Mäkäräinenové. Ta předstihla všechny své soupeřky a porazila rovněž rychlou Dorotheu Wiererovou o dvě vteřiny. Hildebrandová se nakonec musela spokojit se třetím místem.

Žlutá Soukalová

Soukalová sváděla do posledních metrů statečný souboj s Dorinovou Habertovou, nakonec jí však podlehla a skončila pátá. I tak musel přijít na tváři české jedničky úsměv – udržela totiž vedení v hodnocení Světového poháru.

Kromě Soukalové si kvalitně vedly i zbylé dvě Češky. Veronika Vítková si díky jediné chybičce polepšila ze 14. příčky na 8. Ze 43. místa na 22. zase poskočila Eva Puskarčíková. Královnou posunů ovšem byla rumunská veteránka Eva Tofalviová. Startovala jako poslední, závod dokončila jako 19. nejlepší.

Statistiky

Běžecké časy: 1. Mäkäräinenová (25:10,4), 2. Dorinová Habertová (+9,4), 3. Gössnerová (+18,6) – 12. Soukalová (+1:07,8), 21. Vítková (+1:25,4), 32. Puskarčíková (+1:41,9)

Střelecké časy: 1. Hauserová (1:42,6, 2. Preußová (+2,3), 3. Tofalviová (+5,8) – 4. Puskarčíková (+6,0), 17. Vítková (+18,2), 32. Soukalová (+27,8)

Výsledkový servis

Výsledky stíhacího závodu žen

Analýza závodu

Pořadí Světového poháru

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *