Home > Téma > Martin Fourcade: Loginova nerespektuji. Národnost s tím nesouvisí, důležitá je omluva

Martin Fourcade: Loginova nerespektuji. Národnost s tím nesouvisí, důležitá je omluva

Martin Fourcade

Biatlonista Martin Fourcade se znovu vyjádřil k Alexandru Loginovi. Vítězi sprintu a někdejšímu dopingovému hříšníkovi nemůže francouzská legenda zapomenout právě užívání zakázaných látek. A především to, že se za něj Rus dosud neomluvil.

„Než jsem znal pravdu, hodně jsem si ho vážil,“ přiznal Fourcade

Martin Fourcade uvedl, že nemá důvod Alexandra Loginova respektovat a věřit mu. Roli prý nehraje to, že se jedná o závodníka z Ruska. „Nejde o to, že je Rus. Problém je, že dopoval a teď se o tom mlčí. Neomluvil se, nic nevysvětlil. Chová se, jako by se nic nestalo,“ kritizoval situaci francouzský biatlonista.

Podle Fourcada se Loginov dostatečně neomluvil a nevysvětlil svou minulost právě biatlonové komunitě. „Je důležité se nejen omluvit, ale všechno vysvětlit. Proč užíval dopingové látky? Nikdy neřekl, jak se to stalo, jestli ho někdo donutil k dopingu, nebo to udělal sám od sebe. Vždyť může promluvit, my všichni o tom mluvíme. Náš respekt si musí zasloužit,“ nešetřil Loginova Fourcade.

Zároveň dodal, že je k této situaci a především k Loginovi celá biatlonová komunita příliš laskavá, jak diváci, tak ostatní biatlonisté. „Neříkám, že si zaslouží doživotní trest, ale můj respekt mít nemůže, nedá se jen tak zapomenout na minulost.“

Alexandr LoginovFoto: Alexandr Loginov (Autor: Marcus Cyron, pod licencí BY-SA)

Fourcade si také vybavil, jak spolu s Loginovem stáli poprvé na jednom pódiu. To bylo v roce 2013 v Oslu. Fourcade tehdy vyhrál sprint, Loginov zde jako junior poprvé závodil mezi dospělými a hned z toho byl bronz. „Přišel jsem k němu, byl jsem za něj šťastný, protože stejně jako Johannes (Bø, pozn. red.) byl junior a podařilo se mu dostat na stupně vítězů mezi dospělé. Velmi jsem si ho vážil. Ale respekt a důvěra v něj zmizely, když mu byl později prokázán doping. A myslím, že ztratil důvěru celé biatlonové rodiny. Jestli ji chce zpátky, musí mluvit a musí být upřímný, jinak tu důvěru nikdy mít nebude,“ uzavřel pro NRK Fourcade.

Despekt Francouze k ruskému závodníkovi trvá

K dopingové minulosti Alexandra Loginova se Martin Fourcade vyjadřuje často. A někdy nezůstává jen u slov. Nejvyhrocenější moment nastal v roce 2017 na Mistrovství světa v Hochfilzenu. Loginov se tehdy po dvouletém trestu vrátil, nejprve do IBU Cupu, ze kterého byl brzy povolán do smíšené štafety právě na Mistrovství. To rozlítilo spousty závodníků, nejvíce právě Fourcada. Když při štafetě Loginov dokončoval třetí úsek, Fourcade vyrážel do čtvrtého, přičemž najel k Rusovi a svou hůlkou se odrazil od jeho lyže. V cílové rovince pak Fourcade přesprintoval ruského finišmana Antona Šipulina, otočil se k němu a ukázal zaťatou pěst. Následoval vypjatý medailový ceremoniál, kde oba bronzoví Rusové odmítli druhému Fourcadovi podal ruku. Ten seskočil ze stupňů vítězů a demonstrativně odešel. Následovaly slovní přestřelky na tiskové konferenci, kam ruský tým Loginova raději ani neposlal. Zatímco se Šipulinem si ještě na Mistrovství dokázal Fourcade podat ruku, k Loginovi jeho chladný vztah trvá i nadále.

Zdroj: NRK, sports.ru
Hlavní foto: Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

77 thoughts on “Martin Fourcade: Loginova nerespektuji. Národnost s tím nesouvisí, důležitá je omluva

  1. Přesně jak se zde píše,jsi nor je tam zima tak ber léky na rýmu i když jsou zakázané, stejné ale bral i náš Mrdanec/mravec/ nic se neděje,zato např.stejné léky např.na astma brala Mária Šarapovová – tytéž nor sungby- humus nemá na žiletky magor,ona dostala distanc 2 roky -jiný sport ale vísměch byl jeho potrestali tím,že nesměl trénovat 2 měsíce a to v srpnu a září kdy ani na severním polu v dnešní době není sníh!!!! to je výsměch dopingových magorů…….ffuj hnus a ču..an francek je již v pr…i tak se snaží bojovat za co??? at jde do Paříže raději na demonstrace a nese..re se do jiných bojovník za co??? za 3 roky náhle francek drogoval celou svou zav.čin…

   1. co to tady plácáš,rusáci dopovali odjakživa ,a to s podoporou vlády, na ně nic neplatí ,lžou a vše naprosto zapírají ,je to hnus ten ruský sport, na ně se musí tvrdě a to pořádně

    1. Pan Jiří Dušek má pravdu. U Rusů kryl doping stát. To je to strašné. Jako bývalá sportovkyně jsem proti dopingu a v žadném případě s ním nesouhlasím.

     1. Neprokázaná kravina o nějakém krytí dopingu státem. I CAS to smetl a desítky ruských sportovců co byli neprávem potrestány a jejich výsledky zrušeni z ZOH 2014 se opět vrátily do vys. listin. Z 13 odeb. medailí se Rusku opět vrátilo 9.

    2. Trepeš hlouposti. Už to tu bylo napsané,záleží koho reprezentuješ,vše je jen hnusná politika. Nebo kde jsi se dozvěděl,že kdo dopuje? Každý bere jen se na každého dívají jinak

  1. Krypl?? A jen proto, že chce férovost?? To Vaše označení patří spíš tomu podvodníkovi co dopoval. Mate převrácene hodnoty.

   1. Ve sportu kde se točí velké peníze férovost není Norové mají doping dokonce “povolen”berou léky snad na rýmu kolik sportovců bylo přistiženo a nikdo s toho nedělal takové divadlo a já si myslím že právě národnost hraje u toho francouze ten problém a jak jsem se dočetl nejvíce dopujících sportovců pochází ze států.

  2. A jako proč je kripl, že odsuzuje dopující ruskou pakáž, která jinak vyhrávat neumí? Sportovci, kteří jsou systematicky dopování a tato činnost je navíc krytá a hlavně všemi možnými způsoby kamuflovaná státem, pro mě nejsou sportovci, ale pouhý odpad. Nefandím jim a nikdy jim nebudu fandit v žádném sportu, já jim vlastně nefandím jako celku, jako Rusku. Musí vyhrávat za každou cenu, aby dokázali velikost a sílu mužíka. A pokud někomu nestačí ta šaškárna a podvody se vzorky v Soči, tak mu není pomoci.

   1. Mirku teď jsi položil Rusko na lopatky to jsou takové řečičky pro různé pochlebovače a přisluhovače ale nic to nemění na věci že ve sportu se prostě dopuje a můj názor je povolit doping a bylo by po probĺému .Omluva je zbytečná protože byl potrestán a trest si odpikal a on by tu omluvu stejně nepřijal je to můj názor snad se mýlím.

  3. Nevim kdo je krypl ale zasadne vy kdo jednou veme neco zakazaneho tak by ho us nemeli pustit na trat asi sme skoda mluvit

  4. Kriplove jsou spíš nacisticko-bolsevicti rusáci. Dopují i jiní, ale rozdíl je v tom, že ruským okupačním hyenám to organizuje a kryje stát.

   1. Blábol který nebyl ničím prokázán. Tak kde jsou ty stovky prokázaných dopujících ruských sportovců třeba za rok 2016, 2017? Ukažte tady nějakou statistiku s odkazem

 1. Jen detail: v Hochfilzenu se (dle toho co jsem viděl) od Loginova neodrazil hůlkou, ale lyží. Myslím, že Fourcade není tak hloupý, aby hned na začátku svého úseku riskoval zlomení hůlky…

 2. Fourcade – typický žabožrout. Prostě momentálně mu to tak nejde, tak kolem sebe kope.
  Doping Rusů byl potrestán. Dle někoho by měl asi být trest doživotní a ještě lepší by byl za doping pro Rusy trest smrti.

  1. Podle tech rosofobů by měl Loginov před každým závodem na sebe vysypat 10kg popela a umísťovat se tak kolem 60 místa.

 3. Frantík by si měl zamést před vlastním prahem, myslím že v krvi toho má víc než všichni Rusové dohromady, je to pokrytec a křivák. Všichni víme, že ty údajné pozitivní testy byly na politickou objednávku a výsledky o dopingu byly vyhlášeny dávno před provedením testů.

  1. Nejste trochu mimo mísu? Další rusofil, co se z nich může pokálet. Vědomě dopují, stát mění vzorky, falšuje výsledky, ale Vám to nestačí. Pro Vás je to opět hon na čarodějnice. K čertu s celým Ruskem, jsou jen přítěží pro všechny.

   1. umíš čist a myslet? další rusobijče? nikdo netvrdí, že nedopoval, ale že si trest odpykal, a přesto je to na nej ten “hon na čarodejnice?, a jinak i hitler hlásal k čertu s židama , k čertu se slovany jsou jen přítěží–asi tak zapřisáhlej “demokrate”

    1. Já o voze a ty o koze. Oni si trest odpykali, ale zobou dál a proto také dnes obě štafety suverénně vyhrály oba závody….!!!

     1. Takže když vyhraje Rus (Rusko) je to díky dopinku, kdežto ostatní jsou krystalicky čistí talentovaní dříči.

     2. No, běžecky nebyli nadlidmi a na střelbu jaksi doping nefunguje. Za to, že ostatní stříleli pánu Bohu do oken a běhali trestná kolečka fakt žádný z Rusů nemůže… 🙂

     3. Hele z m r d e od toho je WADA aby to odhalila. Ty nejsi z m r d e od toho aby jsi někoho křivě obviňoval jestli něco berou.

   2. K čertu s nějakým Davidem. Víš o tom prd, stejně jako my všichni ostatní!!!! Zajímavé ale je, že to ty kurvy intrikářské rozjely proti Rusku na všech frontách, včetně sportu až poté, co se Krym vrátil k Rusku.Přítěží nejsou Rusové, ale takovýto fanatici, jako Ty!!:oD

   3. Takže tak. Rusko je obrovské,miliony sportovců. Vám se zdá,že vše vyhrávají. Mají snat první tři místa??? Tak se proberte!!! Nejsem rusofil,ale znám pár lidi co se pohybují ve sportu v Rusku i u nás a říkám,že v tom rozdíl není.

 4. Dobré i špatné lidi najdeme v každém národě. Platí to i mezi sportovci. Pamatuji jako mladá na jednoho ruského vojáka u nás ve městě. Všichni jsme je nenáviděli. Byl to obyčejný voják,který byl tehdy už skoro 3 roky na vojně a nebyl za tu dobu ani jednou doma. Měl vlastně na výběr : bud’ vojna, nebo gulag v horším případě totální zmizení. V Rusku se moc odporovat nedá. Proto nikdy nikoho neosočuji, protože nevím všechny souvislosti. Ono je lehké odsoudit, ale těžké pochopit.

 5. Jediného Bohuslava co znám je bývalý předseda vlády. To by k němu pasovalo. Ať už je to tak nebo jinak. Každý má právo na vlastní názor. Dá se i pochopit že nemohl odporovat. Ale Martin má právo mu nepodařilo ruku a ignorovat ho. Vážím se hi za to.

 6. Můj názor je pouze ten, že doping je doping a je jedno odkud sportovec pochází, jestli je to Rus, Čech, Američan nebo někdo jinej. Pro všechny mají platit stejná pravidla. Pokud dopuješ, budeš potrestán. Bohužel sportu dnes vládnou peníze a některým druhům obzvlášť obrovské a oak se bohužel děje, co se děje. Ale každý musí začít u sebe a vědět, kvůli cmemu to dělá. Pro peníze? Pro slávu? Nebo pro sebe, pro radost a dobrý pocit z toho co dokázal..?

 7. Napíši můj názor a podotýkám i moji osobní zkušenost.Dopink berou všichni,v dnešní době už nelze provozovat sport na vrcholové úrovni bez tzv.doplnků.Už jako juniorům či žákům všem začínají dávat tzv. doplnky stravy,kontroly u lékařů ,krevní testy ,je fakt ,že vlastně na samém začátku sportovec vlastně neví co bere,prostě z něho udělají stroj,existují tréninkové plány a už se ví kdy bude ten daný sportovec na maximálním výkonu a dál to již nelze.tohle je pouze na okraj,uvidíte za pár let co vše vyplave na povrch až bude mezinárodní sportovní asociace mít technologie,které mají k dispoziici jednotlivé státy

 8. A nějaká vymyšlená tvrzení s kapkama na rýmu či astma,vždyt to ví každý co to udělá s dýcháním,výkon jde nahoru ale je zde velká možnost kolapsu a pročpak v poslední době je tolik mladých zdravých sportovců,kteří padnou a je hotovo viz pár posledních událostí ve fotbale

 9. Loginov – ale nejen on!!, ale všichni dopingožrouti – by měl být doživotně vyloučen. V opačném případě jde jen o pokryteckou masku IBU (nemluvě o jiných sportech); žádné DOČASNÉ tresty nikoho neodradí – a pokud byl někdo prokazatelně přistižen, už mu neuvěřím.

 10. No jak je vidno ze zdejsi diskuze,za doping ruských sportovcu,rizeny ruskou vladou, jsou zodpovedne zapadni země v cele s USA. Další skorocelosvetove spiknuti proti ferovym a osamocenym bojovnikum z vychodu,kteri tak pykaji za “osvobozeni” Krymu!!!!
  Debata ke sportovnímu tématu jako vystrizena!!!!

 11. Obvykle si v diskuzích pouze čtu a přemýšlím, kam jsme došli (vzájemná nenávist při rozdílných názorech). Opravdu si zde někdo myslí, že jedni jsou čistí a druzí ne? Všichni, opravdu VŠICHNI, používají povzbuzující přípravky (obecně doping) a je jen otázkou “politiky” zda a které se dostanou na seznam zakázaných látek. Chemie je vždy popředu a tak to bude. Nevšiml jsem si, že by někdo mluvil tak negativně ve smyslu nepodání ruky, absolutního nerespektu atd. např. o Johaugové, Sungbym či Northugovi a to měli jiné výsledky než Rusi.

  1. U Johaug a spol. platí totéž: trvale vyloučit.
   Existuje ještě jedna cesta: nechat sportovce, ať si zničí zdraví a životy – přestat doping kontrolovat atd. Circus maximus obnovit, ať se tam gladiátoři třeba pozabíjejí. Divák chce podívanou a promotér peníze.
   Já sám za sebe budu raději dál sportovat jen pro své potěšení a profesionálové ať dodržují pravidla – nebo mě přestanou zajímat. A asi nejen mě.

  2. Dámy a pánové, to je tedy diskuze. Vzpomeňme na několik let “úplně čistého” Lance Armstronga, nebo Kordu, který urychleně po Austrálii ukončil kariéru atd… Hoďte kamenem!!!!

 12. Mne by také docela zajímalo jako Francouze ,proč takový talent má zapotřebí brát zakázané ltky? nebo mlčí proto ,protože mu to někdo z trenérů dával plánovaně?….kdyby promluvil,asi by to byla daleko větší aféra.

 13. Rusům se nedá věřit.Minulost nám ukázala mnohokrát co jsou zač.Jsou i výjimky u sportovců.Nechci házet všechny do jednoho pytle.Někteří se ani do své vlasti nevrátí po ukončení kariéry a žijí mimo.Proč!??Když je to tak super velmoc.Bez chyb.

 14. ten nabubřelé francouz je vzteklej ,že už ho teď Loginov dvakrát porazil a ve svěťáku je o 70 bodů za ním.Pokud budou v antidomping.komisích nalezlí sami zápaďáci,tak mu nic nehrozí

 15. když vás některé člověk poslouchá tak se mu chce zvracet. frantik používá fukary na astma jelikož je velký marod a proto zavodit musí, protože by mu museli dat duchod. Rus je zdravej tak ho vyloučili ze závodu na nějakou dobu, kterou si odpykal a proto je třeba ho brát jako čistého. Přece nejde brát člověka který udělal chybu a za tu zaplatil, pořád jako zrudu.

 16. Jak říká přísloví: ” na každou svini se někde vaří voda “. Bude sranda, až se ukáže, že ten mohamedánský frantík bral bobule o kterých ještě nikdo nevěděl. Letos už je nemůže brát, proto je v pr-deli.

 17. Souhlasím ! Ostatní borci a borkyně si hledí svého a soustřeďují se na závody, jenom žabožrout a náš ryšavý neuměl a vymatlaná šoukalová jsou bojovníci za pravdu a lásku.

 18. Asi tak – od doby, kdy vikingský kmen Rusů (starogermáni ze Švédska) obsadil Kyjev a stal se jaksi vládnoucí elitou v té oblasti a pak dál na východ, je obyvatelstvo této oblasti rozděleno na bojary a mužiky. A bojaři chtějí úspěch vždy a za každou cenu, začal s tím ve velkém Stalin a dodnes je to neopustilo. Ohledně dopingu – pamatuji si už za dob Neumannové, kdy Rusky používaly krevní doping atd. Poukazoval na to její trenér, že není možné, aby za dva týdny došlo k tak velkému nárůstu formy, kdy při závodech před MS okupovaly střed pole a najednou na MS létaly po trati jako tryskáče… A nic se nedělo… Ohledně Loginova – nikdo nevíme, jaké příkazy dostal a jak se má nebo nemá vyjadřovat. Třeba si na to sám netroufá a má bobky z toho, že řekne něco, co mu zakázali. Ono bojovat s bojary, pokud chcete dál žít ve své vlasti není moudré. Na druhé straně mohl říct aspoň sorrywole, to je pravda.

  Všichni nadáváte na Rusy, ale já mám s konkrétními obyvateli Ruska velmi dobré zkušenosti a mohu říct, že pokud si získáte Rusa za skutečného přítele, je to přítel na doživotí a je schopný za vás i zemřít. Když potřebujete pomoc, pokud je to potřeba, sežene celou rodinu do pátého kolena a je připravený vám dát vše, i když pak zůstane na mizině. To se o jiných národech říct nedá.

  S dopingem ve sportu nesouhlasím. Ale pokud chcete světové rekordy, pokud se nenajde jedinec, který je jaksi fyzicky mimo, bez patáků se neobejdete. Hranice lidských možností bylo dosaženo někdy koncem 60. let.

  1. Mezi “průkopníky” dopingu patří už během 50. let američtí koulaři v čele s O´Brianem (šušká se, že něco od něj dostal i náš Skobla); anabolika se pak stala běžnou součástí “stravy” sportovců v silových disciplinách po celém světě…
   Ke cti O´Briana musím ale dodat, že na začátku jeho hvězdné kariéry byla jím spoluvynalezená změna stylu vrhu koulí; “zobat” začal až později, aby se udržel na špici (kde byl po 12 let).
   Takže v silových sportech (koule, kladivo, disk v atletice, dále ve vzpírání) bylo hranice lidských možností dosaženo asi v polovině 50. let, v ostatních atletických disciplinách zřejmě skutečně do r. 1970. Jedinou vyjímkou je hod oštěpem; tam sama síla nerozhoduje – a navíc se změnilo od r. 1986 (u žen 1999) těžiště, takže technika hodu je jiná než dřív.

 19. Co má říkat Bolt, když prohrál poslední závod s dopujícím hříšníkem. To byl ale američan, tak o tom čecháčci mlčí

  1. Bolt ale skončil na 100 m až třetí a prohrál nejen s Gatlinem, ale i s mladým Colemanem. Prohrál tak jako tak. Ale souhlasím s tím, že Gatlin na tom MS neměl co pohledávat. Měl dostat doživotní distanc a výmaz výkonů jako Ben Johnson (no jo, ten měl kanadské občanství 🙂 ) !!

 20. Mno, Fourcade, to je takový ilustrativní Armstrongovský případ. Jen se zatím neprovalil, ještě je čas… Ale nevěřím, že by na to nedošlo, na každou svini se vaří voda, na Kalouska, na Šlesingra, na Pšoukalovou už se dovařila-má toho badmingtonového manipulativního zmetka, i na Fourcada dojde. Každopádně Loginov má můj obdiv, že v klidu ignoroval, jak ho tam podrazil při závodě, mě todle Fourcade udělat, tak Fourcade ne-Fourcade v tu ránu sundám lyže a první je o něj zlomím a pak mu ten xicht tak srovnám, že mu budou muset dělat nový fotky do občanky. Samozřejmě co se týče toho nebylo žádné vyšetřování úmyslného činu, anulování bodů ze závodu apod.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *