Home > Preview > SP Oberhof: Do stíhaček vyrazí z prvních míst Vittozziová a Loginov (startovní listiny)

SP Oberhof: Do stíhaček vyrazí z prvních míst Vittozziová a Loginov (startovní listiny)

Lisa Vittozziová

Světový pohár v Oberhofu dnes pokračuje stíhacími závody žen i mužů. Z nejlepších pozic budou startovat Lisa Vittozziová a Alexandr Loginov. Do stíhacích závodů se kvalifikovali také čtyři čeští reprezentanti. V závodě žen se představí Eva Puskarčíková a Markéta Davidová a v závodě můžu Ondřej Moravec a Michal Krčmář.

Stíhací závod žen
Sobota 12. 1. | 12:45
cze 12. Puskarčíková, 19. Davidová
Startovní listina

Lisa Vittozziová předvedla ve sprintu vynikající výkon. Na střelnici si počínala s přehledem a vyčistila všechny terče a na trati předvedla třetí nejrychlejší běh. Vyhrála tak svůj první závod ve Světovém poháru a podobně jako Norka Marte Olsbuová Røiselandová v Novém Městě na Moravě bude chtít vyhrát také následující stíhací závod. Do dnešní stíhačky odstartuje s náskokem 5 sekund před Anaïs Chevalierovou, která ve sprintu zastřílela také čistě a již od Nového Města si drží velmi dobrou formu.

Se ztrátou 15 vteřin vyběhne do závodu Hanna Öbergová, která zastřílela ve sprintu také čistě a dostává se do závodní pohody. Ihned za ní odstartuje Marte Olsbuová Røiselandová, která má momentálně také vynikající formu a bude se chtít dostat minimálně na stupně vítězů! S jen o něco větší ztrátou budou následovat vynikající střelkyně Iryna Kryuková a Vita Semerenková. Se ztrátou 30 sekund vlétne do závodu také favoritka sprintu Anastasia Kuzminová, která však udělala 2 chyby již na ležce a ani vynikající 2. běžecký čas ji nestačil na lepší než 7. místo.

Marte OlsbuováFoto: Marte Olsbuová (Autor: Petr Zbranek)

Velmi reálnou šanci na zlepšení mají ve stíhacím závodě například Anaïs Bescondová, která vystartuje jako osmá, výborná střelkyně Lisa Hauserová (12., 44 s), Ingrid Tandrevoldová (14., 49 s), a také jako 20. startující Monika Hojniszová (61 s). Nesmíme zapomenout ani na startovní číslo 21, které má Paulína Fialková (65 s) a bude hájit 2. místo ve Světovém poháru. Pouhé 3 vteřinky za vynikající Slovenkou vyběhne na trať s číslem 24 také vedoucí závodnice světového poháru Dorothea Wiererová. Italce se ve sprintu na její poměry příliš nevydařila střelba, a tak má dnes šanci na opravu.

Na výraznější posun vpřed budou jistě myslet také dobré střelkyně Jekatěrina Jurlovová-Perchtová a Irina Starychová z Ruska. Obě dvě mají ztrátu přes minutu a čtvrt a ještě hůře jsou na tom všechny závodnice z domácího Německa. Nejlepší z Němek Karolin Horchlerová vyběhne až jako 34. se ztrátou téměř minuty a půl. Až s číslem 44 a ztrátou 1:48 se vydá na trať Kaisa Mäkäräinenová, které se od závodů v Novém Městě přestalo dařit a propadla se již na 7. místo v pořadí SP.

Zadaří se opět Evě Puskarčíkové a Markétě Davidové?

Eva Puskarčíková se ve sprintu soustředila hlavně na bezchybnou střelbu, a to se ji vyplatilo! Vyčistila všechny terče, a jelikož si nechala dostatek sil na závěrečný okruh, vybojovala pěkné 12. místo. Pokud se Evě stejná strategie podaří dodržet také ve stíhacím závodě, může se určitě posunout minimálně do první desítky. Do závodu vyběhne se ztrátou necelých 50 sekund a například na 6. místo ztrácí pouze 20 vteřin.

Eva PuskarčíkováFoto: Eva Puskarčíková (Autor: Petr Slavík)

S číslem 19 a ztrátou jedné minuty odstartuje Markéta Davidová. Ve sprintu se Markétě nevydařila hned úvodní položka vleže, ale při stojce vyčistila všechny terče a díky 6. nejlepšímu běhu se nakonec vešla do nejlepší dvacítky. V kontaktních závodech, které jsou navíc na 4 střelecké položky, se Markétě zatím příliš nedaří, ale určitě to bude chtít konečně změnit.

Markéta DavidováFoto: Markéta Davidová (Autor: Václav Mudra)

Stíhací závod mužů
Sobota 12. 1. | 15:00
cze 13. Moravec, 35. Krčmář
Startovní listina

Stejně jako Lisa Vittozziová, také Alexandr Loginov zaznamenal ve sprintu své první vítězství ve Světovém poháru. Na střelnici si počínal bezchybně, a protože přidal 2. nejrychlejší běh, s přehledem vyhrál. Vzhledem k tomu, jakou formu má, bude určitě také dnes patřit k největším favoritům stíhacího závodu.

Alexandr LoginovFoto: Alexandr Loginov (Autor: Jiří Zaňát)

Poprvé bude v této sezóně vybíhat do stíhacícho závodu Johannes Thingnes Bø až z 2. místa. Ve sprintu udělal pouze 1 chybu, což mu někdy stačí i na pohodlnou výhru, ale tentokrát bude muset dohánět ztrátu 25 sekund. S odstupem 37 sekund a více odstartuje do závodu velmi silná skupina biatlonistů. Bude v ní figurovat, ve sprintu třetí a na střelnici bezchybný, Sebastian Samuelsson a čtyři závodníci s jednou chybou. Jmenovitě Benedikt Doll, Arnd Peiffer, Julian Eberhard a stále se hledající Martin Fourcarde. Všichni budou pošilhávat minimálně po pódiovém umístění.

Se ztrátou větší než jedna minuta vyběhnou ze startovní brány další vynikající závodníci. S číslem 8 Tarjej , ihned za ním Simon Desthieux a s nevelkou ztrátou za touto dvojicí také Lukas Hofer a 3 Rakušané (Simon Eder, Felix Leitner a Dominik Landentinger) společně s Ondrou Moravcem. K posunu vpřed mají určitě předpoklady i většinou dobrý střelec Vladimir Čepelin (16), domácí Erik Lesser s číslem 17, Jevgenij Garaničev (21), kterému se to povedlo i v Novém Městě a až s číslem 28 odstartuje specialista na stíhací závody Quentin Fillon Maillet.

Posunou se Ondřej Moravec a Michal Krčmář pořadím vpřed?

Ondřej Moravec předvedl ve sprintu v sílícím větru a občasném sněžení precizní výkon na střelnici, a přestože na trati to nebylo po zdravotních problémech ono, bylo z toho pěkné 13. místo. Stíhací závody má Ondra velmi rád, a tak doufejme, že se mu opět zadaří na střelnici a posune se minimálně do první desítky.

Ondřej MoravecFoto: Ondřej Moravec (Autor: Petr Slavík)

Michal Krčmář začal sprint dobře a vyčistil všechny terče při ležce. Na stojce se však dopustil dvou omylů a v kombinaci se spíše jen průměrným během z toho bylo 35. místo. Ztráta na první desítku je tak před stíhacím závodem poměrně veliká, ale jelikož se v Oberhofu dějí někdy až neskutečné věci, tak doufejme, že se Michal posune co nejvíce dopředu.

Michal KrčmářFoto: Michal Krčmář (Autor: Petr Slavík)

Ve včerejším sprintu mužů už jsme viděli téměř klasické Oberhofské počasí. Během dnešního dne bude ještě více zesilovat vítr, který může být i nárazový a velmi pravděpodobně již bude dělat problémy. Zejména během odpoledne se pak může přidat také sněžení, případně déšť se sněhem, takže o zábavu dnes budeme mít opět postaráno.

Hlavní foto: Lisa Vittozziová (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *