Home > Závody > SP Oberhof: Ve sprintu uspěli 9. Krčmář a 11. Moravec. Vyhrál M. Fourcade

SP Oberhof: Ve sprintu uspěli 9. Krčmář a 11. Moravec. Vyhrál M. Fourcade

Michal Krčmář

Čeští biatlonisté vstoupili do roku 2018 výborně. Michal Krčmář skončil ve sprintu v Oberhofu na devátém místě a zajel si tak nejlepší výsledek v sezóně, stejně jako jedenáctý Ondřej Moravec. Díky dvěma nulám zvítězil Martin Fourcade.

Zvítězila Fourcadova přesnost

I dnes bylo obávané počasí v Oberhofu k závodníkům poměrně milosrdné. Přesto Johannes Thingnes Bø nezvládl úvodní střelbu, musel na dvě trestná kola. Na trati to ovšem byl opět koncert.

Martin Fourcade na Nora na deseti kilometrech zaostal o neuvěřitelných 27,9 sekundy. Ale střílel čistě, což mu vyneslo výhru s pořadovým číslem 64. Bøho porazil o 10,2 sekundy.

Francouz zároveň odrazil útok Emila Hegleho Svendsena. Ten vynechal Hochfilzen a Annecy, ale vrátil se v plné síle. Se dvěma nulami dojel na druhém místě, o 8,1 sekundy za vítězem. Na třetí místo tak odsunul Johannese Bøho, který v celkovém pořadí na Fourcada ztrácí 32 bodů.

Martin KaděrkaFoto: Emil Hegle Svendsen (Autor: Martin Kaděrka)

Češi jsou zpět

O první pódium po čtyřech letech bojoval Američan Tim Burke, ale skončil čtvrtý. Tarjei Bø se během nejvíc přiblížil svému bratrovi, s jednou chybou obsadil pátou příčku. Dobrou formu potvrdili šestý Lukas Hofer, sedmý Jakov Fak a osmý Benjamin Weger.

Až do devátého závodu sezóny čekali čeští muži na první umístění v elitní dvacítce. Dnes se dočkali rovnou dvakrát.

Michal Krčmář vystartoval mezi prvními, s číslem šest. Po první střelbě se usadil v čele, sesadil ho až Fourcade s osmnáctkou. Vestoje přišla jedna chyba, což byla dobrá bilance vzhledem k tomu, že to českému biatlonistovi dobře běželo. Měl třináctý nejrychlejší čas. V cíli pak byl ještě výš devátý.

Za jedna stříleli také Ondřej Moravec a Jaroslav Soukup. Prvně jmenovanému to dalo na jedenácté místo, druhý skončil dvacátý pátý a oslavil tak úspěšný návrat mezi elitu. Pro Soukupa je to nejlepší výsledek za poslední rok. Česko se díky této trojici posunulo v poháru národů na desáté místo, které jako poslední zajišťuje kvótu pěti závodníků pro příští sezónu.

Jaroslav SoukupFoto: Jaroslav Soukup (Autor: Petr Zbranek)

Příliš se nevedlo Tomáši Krupčíkovi, který udělal tři chyby. Z 58. místa ale aspoň prošel do stíhacího závodu, což se nepovedlo pětkrát nepřesnému a celkem 75. Adamu Václavíkovi.

Zklamaní byli domácí reprezentanti, nejlépe si vedl 12. Arnd Peiffer. Simon Schempp byl až  34., kousek za 28. Antonem Šipulinem. Zítra v 15:00 je čeká pořádně těžká práce.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
9. Michal Krčmář 0+1 1:05,0 86. +50,5 13.
11. Ondřej Moravec 1+0 55,0 31. +1:06,9 21.
25. Jaroslav Soukup 0+1 57,0 47. +1:28,9 34.
58. Tomáš Krupčík 1+2 55,0 31. +1:40,6 46.
75. Adam Václavík 1+4 59,0 59. +1:14,8 27.

Výsledkový servis


Hlavní foto: Michal Krčmář (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *