Home > Závody > MČR Letohrad: Šlesingrovi se povedla zlatá rozlučka, mezi ženami vyhrála Davidová

MČR Letohrad: Šlesingrovi se povedla zlatá rozlučka, mezi ženami vyhrála Davidová

Michal Šlesingr

Horký víkend v Letohradu zakončily stíhací závody. Mistry České republiky se v nich stali Markéta Davidová a Michal Šlesingr, který se tak stylově rozloučil s letohradskými fanoušky.

Jedničkový závod Davidové

Vítězka sprintu Lucie Charvátová ve stíhacím závodě kupila chybu za chybou (nakonec jich bylo devět), a tak přepustila trůn Markétě Davidové. Ta chybovala na každé střelbě jen jednou, díky čemuž si postupně vypracovala velký náskok.

Nakonec do cíle dorazila o 22 sekund před Evou Kristejn Puskarčíkovou a získala tak v Letohradu své první zlato. Bronzová Jessica Jislová se zase radovala z první medaile. Natálie Jurčová dojela opět čtvrtá. V sobotu večer navíc ovládla exhibiční supersprint.

V absolutním pořadí ještě před Jislovou skončila skvěle jedoucí a hlavně střílející Klára Polednová, která ovládla kategorii juniorek.

Markéta Davidová
Foto: Markéta Davidová (Autor: Petr Slavík)

Šlesingrova zlatá rozlučka

Stíhací závod mužů nabídl skvělou bitvu trojice Michal Krčmář, Michal Šlesingr a Martin Otčenáš. Rozhodovalo se až na závěrečné stojce, kterou zvládl vyčistit jen Šlesingr. Při svém posledním startu doma v Letohradu tak k obrovské radosti přihlížejících zvítězil.

Pětkrát nepřesný Krčmář prohrál nejen s Otčenášem, ale těsně nestačil ani na juniora Tomáše Mikysku, který si zajistil zlato ve své kategorii. Těsně za vítězem sprintu dojel další junior Mikuláš Karlík, dospělácký bronz získal Tomáš Krupčík.

Třetí místo mezi juniory obsadil Vítězslav Hornig, který vytřel zrak všem favoritům během exhibičního supersprintu.

Výsledky stíhacích závodů na MČR v Letohradu

Hlavní foto: Michal Šlesingr (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *