Home > Závody > Martin Fourcade Nordic Festival: Závody ovládli Vittozziová a Fourcade

Martin Fourcade Nordic Festival: Závody ovládli Vittozziová a Fourcade

Martin Fourcade

Festival, který nese jeho jméno, navíc v rodné zemi. Jen samotným zorganizováním takového festivalu si Martin Fourcade splnil velký sen. Další přidal včera, když v Annecy porazil všechny soupeře a před zraky domácích fanoušků ovládl hromadný start. Mezi ženami se pak prosadila Lisa Vittozziová.

Fourcade jak ho známe. I bez úplatků

Martin Fourcade s náskokem ovládl hromadný start mezi biatlonisty. Na druhém místě skončil Benedikt Doll, třetí byl Lukas Hofer. “Až” na čtvrtém místě dojel vítěz celkového hodnocení SP, Johannes Thingnes Bø. Francouzi Quentin Fillon Maillet, Simon Desthieux a Antonin Guigonnat se seřadili za sebou na 5., 6. a 7. místě. Jako poslední závod dokončil Dmitrij Malyško z Ruska.

Martin Fourcade slaví vítězství mezi domácími fanoušky. (Zdroj: Instagram)

Fourcade své vítězství odlehčeně komentoval pro L’équipe: „Je to příliš skvělé, než aby to byla pravda. Ale slibuji, že jsme se nijak nedomluvili. Moji soupeři jsou příliš hrdí, i kdybych jim nabídl milion za to, že mě nechají vyhrát, nevzali by si ho. Třeba Quentin Fillion Maillet, ten se uplatit nenechá.“ Pětinásobný olympijský vítěz sice vtipkoval, nutno ale podotknout, že během závodu působil skvěle a předvedl výkon, na který jsme od něj už léta zvyklí. A možná pro něj bude po nepovedené zimní sezoně motivací do té následující.

2:0 pro Vittozziovou

Že se můžeme v příští sezoně těšit na další souboj italské dua Dorothea Wiererová a Lisa Vittozziová, to slíbily především dva poslední exhibiční závody. V italském Livignu před týdnem zvítězila Vittozziová. Stejný scénář se opakoval i včera v Annecy, kdy cílem projela před druhou Wiererovou. Třetí místo připadlo domácí Justine Braisazové. Čtvrtá byla Kaisa Mäkäräinenová, pátá Paulína Fialková, šestá Monika Hojniszová. Náhradnicí za Franzisku Preussovou se stala Francouzka Célia Aymonierová, která dojela na 7. místě. Osmičku biatlonistek pak uzavřela ruská reprezentantka Jekatěrina Jurlovová Perchtová.

Příjemnou a přátelskou atmosféru Martin Fourcade Nordic Festivalu zachycují především fotografie:

Zdroj: Instagram
Zdroj: Instagram

Hlavní foto: Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

Zdroj: L’ÉQUIPE

4 thoughts on “Martin Fourcade Nordic Festival: Závody ovládli Vittozziová a Fourcade

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *