Home > Závody > ME Duszniki-Zdrój: Tomáš Krupčík si dojel ve sprintu pro skvělé 6. místo

ME Duszniki-Zdrój: Tomáš Krupčík si dojel ve sprintu pro skvělé 6. místo

Tomáš Krupčík

Boj o páté místo v české nominaci pro Mistrovství světa se dramatizuje. V dnešním sprintu na Mistrovství Evropy si o něj řekl 6. místem Tomáš Krupčík. Dobře ovšem zajel i 11. Jaroslav Soukup. Mistrem Evropy se stal Bulhar Vladimir Iliev.

Iliev si doběhl pro zlato

Vladimir Iliev a Andrejs Rastorgujevs. To byla dvojice biatlonistů, která dnes díky čisté ležce a rychlému běhu odskočila zbytku pole. Lotyš však vestoje udělal dvě chyby, které ho nakonec připravily o pódium. Tak trochu smolně mu nakonec k medaili chybělo pouhých 6 desetin sekundy.

Na trestné kolo musel po stojce i Iliev, ale bylo jen jedno. Díky tomu se zařadil na druhou příčku, o čtyři sekundy za bezchybného Alexandra Loginova. V závěrečném kole měl ale víc sil než vítěz vytrvalostního závodu a zvítězil s náskokem pěti vteřin. Pro Bulhara je evropské zlato největším úspěchem v kariéře. Radost Bulharska ještě umocnil třetí příčkou Krasimir Anev, který tak v Polsku získal už svou druhou medaili.

Velmi dobrý závod mají za sebou i čeští reprezentanti. Po nepovedeném vytrvalostním závodě si zlepšil chuť hlavně Tomáš Krupčík, kterého solidní běh a dvě nuly poslaly na vynikající 6. příčku. Jedna chyba mohla trochu mrzet 11. Jaroslava Soukupa. Na body z našich dosáhl ještě 36. Lukáš Kristejn. Méně už se vedlo 44. Tomáš Vojíkovi, 45. Ondřeji Hoškovi a 50. Matěji Krupčíkovi.

Ve 13:30 se na start sprintu vydají i ženy včetně Veroniky Vítkové a Lucie Charvátové. Závod můžete sledovat živě na této stránce.

Výsledky sprintu mužů
Analýza závodu
Pořadí IBU Cupu mužů

Medailové pořadí po 3 z 8 závodů
Pořadí Země Z S B =
1. rus 2 2 1 5
2. bul 1 1 1 3
3. ukr 0 0 1 1

Foto: Tomáš Krupčík (Autor: Pavel Hrdlička, pod licencí BY-SA)

3 thoughts on “ME Duszniki-Zdrój: Tomáš Krupčík si dojel ve sprintu pro skvělé 6. místo

  1. Proč nejsou v nominaci na MS jak Soukup tak Tomáš Krupčík (doma by mohl zůstat Václavík, který totálně “vybouchl” v Anterselvě ve štafetě, kterou tím “pohřbil”; ten je mladý a příležitostí bude mít ještě dost)??? Ono nestačí, že trenéři úplně “zařízli” Johanidesovou. které nedopřáli čas na aklimatizaci – asi aby se nezpochybnila správnost nominace Charvátové (ale uznávám, že momentálně do štafety žádná lepší není)!?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *